Hlavní navigace

Apple představil nový iPad

7. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple dnes představilo nový iPad, na němž je mimo jiné zajímavé to, že se jmenuje opravdu jen „New iPad“, nový iPad – tedy již bez rozlišujících čísel. Od svého předchůdce, modelu iPad 2, který zůstává nadále v prodeji za sníženou cenu, se liší především dvoujádrovým výkonným procesorem Apple A5X, čtyřjádrovým grafickým procesorem a displejem s rozlišením 3,1 milionu obrazových bodů, tedy 2048×1536 bodů, což je lepší rozlišení, než mají notebooky a vyšší, než jaké nabízí HDTV.

Apple dnes představilo nový iPad, na němž je mimo jiné zajímavé to, že se jmenuje opravdu jen „New iPad“, nový iPad – tedy již bez rozlišujících čísel. Od svého předchůdce, modelu iPad 2, který zůstává nadále v prodeji za sníženou cenu, se liší především dvoujádrovým výkonným procesorem Apple A5X, čtyřjádrovým grafickým procesorem a displejem s rozlišením 3,1 milionu obrazových bodů, tedy 2048×1536 bodů, což je lepší rozlišení, než mají notebooky a vyšší, než jaké nabízí HDTV.

Nový iPad (model 2012)

Nový iPad (model 2012)

Kromě dalších vylepšení má nový iPad pětimegapixelovou iSight kameru, která umí natáčet i video v plném HD rozlišení. Zlepšení se dočkala i optika autofokusové čočky, takže má být iPad použitelný na velmi pěkné fotky – mizerné rozlišení při focení byla jeho velká slabina.

Méně využijeme podporu sítí LTE, na ty si v Česku počkáme stejně, jako čekáme na funkční 3G sítě.

Dalšími vylepšeními je integrace Siri a diktátu textu (čeština není zatím podporována), ale také podpora iCloudu s filmy z iTunes (tato funkce je dostupná i jinde v iCloudu).

Porovnání nového iPadu a iPad 2 najdete zde.

Vzhled zařízení zůstal prakticky bez změny, váha vzrostla o cca 50 gramů, zachována zůstala výdrž na baterie.

WT100

Apple také uvolnil novou verzi iOS 5.1 a software pro iPad na zpracování fotek iPhoto, střih vide iMovie a nové vylepšené verze kancelářských aplikací iWork.

Cena nového iPadu začíná na 499 dolarech za WiFi verzi s 16GB paměti, iPad 2 v téže konfiguraci vyjde o 100 dolarů levněji. České ceny zatím nebyly potvrzeny, na českém trhu má být nový iPad k dispozici do konce března. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).