Hlavní navigace

Apple představil nový iPad

Patrick Zandl

Apple dnes představilo nový iPad, na němž je mimo jiné zajímavé to, že se jmenuje opravdu jen „New iPad“, nový iPad – tedy již bez rozlišujících čísel. Od svého předchůdce, modelu iPad 2, který zůstává nadále v prodeji za sníženou cenu, se liší především dvoujádrovým výkonným procesorem Apple A5X, čtyřjádrovým grafickým procesorem a displejem s rozlišením 3,1 milionu obrazových bodů, tedy 2048×1536 bodů, což je lepší rozlišení, než mají notebooky a vyšší, než jaké nabízí HDTV.

Apple dnes představilo nový iPad, na němž je mimo jiné zajímavé to, že se jmenuje opravdu jen „New iPad“, nový iPad – tedy již bez rozlišujících čísel. Od svého předchůdce, modelu iPad 2, který zůstává nadále v prodeji za sníženou cenu, se liší především dvoujádrovým výkonným procesorem Apple A5X, čtyřjádrovým grafickým procesorem a displejem s rozlišením 3,1 milionu obrazových bodů, tedy 2048×1536 bodů, což je lepší rozlišení, než mají notebooky a vyšší, než jaké nabízí HDTV.

Nový iPad (model 2012)

Nový iPad (model 2012)

Kromě dalších vylepšení má nový iPad pětimegapixelovou iSight kameru, která umí natáčet i video v plném HD rozlišení. Zlepšení se dočkala i optika autofokusové čočky, takže má být iPad použitelný na velmi pěkné fotky – mizerné rozlišení při focení byla jeho velká slabina.

Méně využijeme podporu sítí LTE, na ty si v Česku počkáme stejně, jako čekáme na funkční 3G sítě.

Dalšími vylepšeními je integrace Siri a diktátu textu (čeština není zatím podporována), ale také podpora iCloudu s filmy z iTunes (tato funkce je dostupná i jinde v iCloudu).

Porovnání nového iPadu a iPad 2 najdete zde.

Vzhled zařízení zůstal prakticky bez změny, váha vzrostla o cca 50 gramů, zachována zůstala výdrž na baterie.

Marcom

Apple také uvolnil novou verzi iOS 5.1 a software pro iPad na zpracování fotek iPhoto, střih vide iMovie a nové vylepšené verze kancelářských aplikací iWork.

Cena nového iPadu začíná na 499 dolarech za WiFi verzi s 16GB paměti, iPad 2 v téže konfiguraci vyjde o 100 dolarů levněji. České ceny zatím nebyly potvrzeny, na českém trhu má být nový iPad k dispozici do konce března. 

Našli jste v článku chybu?
8. 3. 2012 11:04
Franklin (neregistrovaný)

V článku píšete: "Dalšími vylepšeními je integrace Siri". To se mi nezdá. Ve všech zahraničních článcích, co jsem četl, se naopak píše, že nový iPad Siri nedostane, což je zklamání. Podporováno bude pouze diktování textu.