Hlavní navigace

Apple překvapil analytiky, v uplynulém čtvrtletí zdvojnásobil zisk

25. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Apple v období od října do prosince vydělala 13,1 miliardy dolarů (13,87 dolarů na akcii) a předčila tak odhady analytiků, kteří předpovídali zisk okolo 10,14 dolarů na akcii. Zařadila se tak po bok takových gigantů jako je americký Exxon Mobil Corp. nebo ruský Gazprom. Firmě se dařilo především díky obzvláště dobrým prodejům mobilních telefonů iPhone, kterých Apple prodal ve zmiňovaném čtvrtletí 37 milionů. Předchozí čtvrtletní prodejní rekord iPhonů přitom činil 20,34 milionů. V…

Společnost Apple v období od října do prosince vydělala 13,1 miliardy dolarů (13,87 dolarů na akcii) a předčila tak odhady analytiků, kteří předpovídali zisk okolo 10,14 dolarů na akcii. Zařadila se tak po bok takových gigantů jako je americký Exxon Mobil Corp. nebo ruský Gazprom.

Firmě se dařilo především díky obzvláště dobrým prodejům mobilních telefonů iPhone, kterých Apple prodal ve zmiňovaném čtvrtletí 37 milionů. Předchozí čtvrtletní prodejní rekord iPhonů přitom činil 20,34 milionů. V meziročním srovnání prodala firma v uplynulém čtvrtletí o 128 procent iPhonů více. Apple předčil očekávání i co se týče tabletů iPad, když jich prodal 15,4 milionů. Meziročně vzrostl prodej iPadů o 111 procent. Nejvyšší odhady se přitom pohybovaly okolo hranice 13,5 milionů prodaných iPadů.

Apple má v současné době k dispozici 97,6 miliard dolarů v hotovosti.

Zdroj: Businessweek.com

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).