Hlavní navigace

Apple příští rok představí vlastní televizor, spekulují americká média

29. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Množí se idicie, že Apple hodlá dál expandovat do světa spotřební elektroniky a pracuje proto na vlastních televizních přístrojích s operačním systémem iOS. Ten už nyní pohání iPhony, iPody Touch a iPady a také televizní set-top-box AppleTV. Díky klesající ceně a rostoucí kvalite LCD displejů jsou nyní podle analytiků dobré podmínky pro vstup Applu na další vysoce konkurenční trh. Jeho přístroj s úhlopříčkou 15 nebo 19 palců by podle spekulací mohl být vhodným „druhým televizorem“ do kuchyně,…

Množí se idicie, že Apple hodlá dál expandovat do světa spotřební elektroniky a pracuje proto na vlastních televizních přístrojích s operačním systémem iOS. Ten už nyní pohání iPhony, iPody Touch a iPady a také televizní set-top-box AppleTV.

Díky klesající ceně a rostoucí kvalite LCD displejů jsou nyní podle analytiků dobré podmínky pro vstup Applu na další vysoce konkurenční trh. Jeho přístroj s úhlopříčkou 15 nebo 19 palců by podle spekulací mohl být vhodným „druhým televizorem“ do kuchyně, ložnice či studentského pokojíku.

Díky dotykové obrazovce by mohl fungovat jako velký iPad – vedle pasivního sledování televizních pořadů by umožňoval také prohlížení webu, používání sociálních médií a spouštění mnoha dalších již existujících aplikací pro platformu iOS.

„Apple provede výrobcům televizí totéž, co způsobil iPhonem výrobcům mobilů,“ předpovídá zkušený investor Stewart Alsop.

Zdroj: VentureBeat

Autor článku

Novinář. Zajímá se o digitální technologie a pozoruje, co s námi dělají. | LinkedIn | Twitter