Hlavní navigace

Apple uvolnil iOS 6 pro iPhone, iPad a iPod Touch

19. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Apple podle dřívějšího slibu začal na svá mobilní zařízení distribuovat novou verzi operačního systému iOS 6. Stáhnout si ho mohou majitelé iPhonů (3GS a novějších), iPadů (druhé generace a novějších) a přehrávačů iPod Touch (čtvrté generace a novějších).  Některá z těchto kompatibilních zařízení ale nemohou využívat všechny novinky v iOS 6: například hlasová asistentka Siri tak je k dispozici jen pro iPhone 4S a novější, pro třetí generaci iPadů a pro pátou generaci iPod Touch.

Apple podle dřívějšího slibu začal na svá mobilní zařízení distribuovat novou verzi operačního systému iOS 6. Stáhnout si ho mohou majitelé iPhonů (3GS a novějších), iPadů (druhé generace a novějších) a přehrávačů iPod Touch (čtvrté generace a novějších). 

Některá z těchto kompatibilních zařízení ale nemohou využívat všechny novinky v iOS 6: například hlasová asistentka Siri tak je k dispozici jen pro iPhone 4S a novější, pro třetí generaci iPadů a pro pátou generaci iPod Touch.

Mezi hlavní novinky iOS 6 patří přepracované mapy s navigací (Apple opustilo mapy Google a poprvé nabízí vlastní řešení) – kromě nového rozhraní je největší novinkou 3D zobrazení některých měst. Nový iOS přináší také Siri na více zařízení než předtím a dává inteligentní asistentce například schopnost spouštět aplikace. Třetí hlavní novinkou je integrace Facebooku přímo do operačního systému, obdobně jako to Apple provedl v iOS 5 s Twitterem.

Zdroj: Apple.com

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).