Hlavní navigace

Apple vrací úder Nokii, také si stěžuje u americké ITC

19. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ostrá patentová válka mezi společnostmi Apple a Nokia je v plném proudu. Obě přední technologické firmy si v posledních týdnech vyměnily několik žalob a stížností ohledně údajného porušování patentů. Naposledy si Apple stěžoval kvůli porušení svých patentů na společnost Nokia u International Trade Centre (ITC), tedy americké komise pro mezinárodní obchod. Hodlá se zde domáhat zastavení prodeje zařízení značky Nokia na americkém trhu. Vrací tak úder Nokii, která svou stížnost na Apple adresovala…

Ostrá patentová válka mezi společnostmi Apple a Nokia je v plném proudu. Obě přední technologické firmy si v posledních týdnech vyměnily několik žalob a stížností ohledně údajného porušování patentů. Naposledy si Apple stěžoval kvůli porušení svých patentů na společnost Nokia u International Trade Centre (ITC), tedy americké komise pro mezinárodní obchod. Hodlá se zde domáhat zastavení prodeje zařízení značky Nokia na americkém trhu. Vrací tak úder Nokii, která svou stížnost na Apple adresovala International Trade Centre už před časem.

Obě firmy na sebe podaly žaloby i u amerických soudů. V podávání žalob a stížností zatím vede Nokia v poměru 3:2. To je ale jen taková perlička, pádnosti argumentů to samozřejmě nepřidává. Spor se točí kolem porušování hned několika patentů. Ve vzduchu visí možné licenční poplatky za užití patentovaných technologií, které by se mohly pohybovat v řádu stovek milionu dolarů ročně. Apple se však nemůže soustředit jen na válku s Nokii. Z porušování patentů jej obvinila také společnost Eastman Kodak. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.