Hlavní navigace

Apríl na RTVS? Zklamání, které nikdo nečekal

1. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bičanovský styl, který RTVS nabídla na apríla loni a předloni, se letos nekonal. Místo toho mohli diváci sledovat osmihodinový přenos z maratónského běhu.

Od roku 2014 má o půlnoci RTVS vždy pro diváky nějaký aprílový program. V roce 2014 se Andrej Bičan střídal s kolegy v počítání oveček v pořadu pod názvem Lepší spánok: Verejnoprávna služba s Andrejom Bičanom, popis programu zněl: Vysielanie pre všetkých, ktorí nevedeli zaspať. V roce 2015 se konaly závody hlemýžďů opět pod taktovkou herce a moderátora Andreje Bičana v pořadu pod názvem Pomaly ďalej zájdeš! a podtitulem Verejnoprávna služba s Andrejom Bičanom.

Diváci byli zvědavi, co přijde letos, tedy pokud vůbec něco přijde. Aprílové vysílání na svém prvním programu nepublikovala RTVS nikdy dopředu, tedy spolu s první verzí programového plánu. Letos změnila program 30. března ve 12:07 hodin a název pořadu zněl Ultramaratónsky beh – 1. apríl. Stopáž byla avizovaná dopředu na osm hodin čistého času. V minulých ročnících aprílový program nikdy netrval takto dlouho. Co to tedy bude? Opět Bičan? Že by si Andrej střihl nějaký běh? Bohužel! Místo toho se opravdu konal 24hodinový běh pod názvem Ultra lanovka, který podpořil charitativní akci pro dětský mobilní hospic n. o. Plamienok.

Což o to, to je všechno potřebné, ale proč toto nadělit zrovna na apríla, kdy divák čekal nějakou zábavu? Moderování bylo spíše jakousi debatou, které se zúčastnili Samo Trnka, Denis „Bohumil“ Schwarz, Stano Staško a Tomáš Hudák. Sice se snažili diváky vtipně bavit, ale ona debata byla spíš trapná – například sázka, který z účinkujících si posolí chleba s nutellou (během závodu se mohli účinkující občerstvit).

MM socky3


Autor: RTVS

Letošní apríl na prvním programu RTVS.

Proč letos RTVS nenadělila svým divákům na apríla nějakou zábavu v „bičanovském“ stylu? Že by Andrejovi došly nápady nebo neměl zrovna čas? Rozhodně by mnohem zajímavější bylo, kdyby se onoho běhu zúčastnily spíše všem dobře známé tváře, včetně generálního ředitele slovenského veřejnoprávního rozhlasu a televize Václava Miky.

Tak třeba příští rok…

Autor článku

Autor se dlouhodobě zajímá o film a televizní vysílání.