Hlavní navigace

ARD a ZDF budou v Německu podporovat přechod na standard DVB-T2

10. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Německo prozatím nemá stanoven harmonogram přechodu z technologie DVB-T na DVB-T2 na rozdíl od Rakouska. Tuto problematiku by rádo vyřešilo v horizontu roku a půl.

Jako perspektivní pro budoucnost vidí zástupci německých veřejnoprávních médií ARD a ZDF rozvoj pozemní digitální televize, který by vyústil v zavedení standardu DVB-T2. Obě média se na tom shodla na společném setkání, které se konalo začátkem tohoto týdne i za účasti regulátora BLM. V pozemním vysílání, i když nejde u našich západních sousedů zdaleka o prioritní platformu pro příjem televize, vidí budoucnost řada subjektů. Technologii podpořila zejména mediální skupina ProSiebenSat.1, která prodloužila kontrakt s operátorem Media Broadcast do roku 2018, naopak RTL Deutschland z DVB-T odchází, a to ke konci roku 2014.

Content 23

NEPŘEHLÉDNĚTE: ProSiebenSat.1 německé DVB-T nepotopila, smlouvu prodloužila do roku 2018

Je zapotřebí uspořádat setkání subjektů, které se podílely a budou podílet na zemském digitálním vysílání a jednotlivých fázích přechodu. Další vývoj bychom rádi vyřešili v horizontu roku a půl, citoval výrobního ředitele ZDF Andrease Bereckyho server Digitalfernsehen.de. Trvalý zájem na šíření pozemního digitálního signálu potvrdil i provozní ředitel veřejnoprávní MDR Ulrich Liebenow. Musíme přesvědčit vládu, aby na nadcházející radiokomunikační konferenci v Ženevě, která proběhne v roce 2015, získala kmitočty pro další rozvoj, uvedl zástupce regulátora BLM Siegfried Schneider. Souběh technologie DVB-T a DVB-T2 by mohl trvat v Německu do roku 2018.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).