Hlavní navigace

Astra nabídne v Evropě satelitní televizi pro mobilní telefony

21. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
21. 2. 2008

Příjem satelitní televize na displej mobilního telefonu nabídne od příštího roku satelitní operátor SES Astra. Firma dnes oznámila, že se společností Eutelsat Communications jmenovala manažera Steva Maineho generálním ředitelem společného podniku Solaris zaměřeného na mobilní satelitní služby v pásmu S (MSS).

Cloud23

Tato firma bude komerčně využívat první satelitní infrastrukturu v Evropě k vysílání televizního, rozhlasového a datového signálu pro mobilní přístroje a přijímače v dopravních prostředcích a také řadu interaktivních mobilních služeb, oznámila Astra v oficiální tiskové zprávě. Službu poskytne z družice W2A společnosti Eutelsat, která by měla být vynesena na oběžnou dráhu začátkem roku 2009.

Digitální televizní vysílání určené pro mobilní telefony od firmy Solaris poběží ve formátu DVB-SH. Mobilní telefony vybavené první sadou čipů DVB-SH byly úspěšně předvedeny minulý týden na konferenci 3GSM v Barceloně při demonstrační ukázce live mobilní televize v pásmu S. Satelitní infrastruktura Solaris také umožní celou řadu interaktivních služeb pro komerční a veřejné využití, slibuje Astra.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).