Hlavní navigace

Astra2Connect: padla hranice padesáti tisíc abonentů

7. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Služba Astra2Connect pro vysokorychlostní obousměrné připojení k Internetu přes satelit dnes pokořila hranici padesáti tisíc abonentů a rozšířila nabídku rychlostních variant o tarif s rychlostí 4096/360 kbit/s (download/upload). Služba Astra2Connect byla uvedena na trh v roce 2007. Nějaký čas je k dispozici i v České republice, kde se podle údajů z letošního léta počet jejích uživatelů pohybuje v řádu stovek. Nyní chceme přesvědčit regionální prodejce, že je tato služba kvalitní, aby získali…

Služba Astra2Connect pro vysokorychlostní obousměrné připojení k Internetu přes satelit dnes pokořila hranici padesáti tisíc abonentů a rozšířila nabídku rychlostních variant o tarif s rychlostí 4096/360 kbit/s (download/upload). Služba Astra2Connect byla uvedena na trh v roce 2007. Nějaký čas je k dispozici i v České republice, kde se podle údajů z letošního léta počet jejích uživatelů pohybuje v řádu stovek. Nyní chceme přesvědčit regionální prodejce, že je tato služba kvalitní, aby získali zákazníky z řad chatařů a chalupářů, uvedl koncem července Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec, která provozuje platformu Skylink poskytující v České republice službu Astra2Connect.

Překážkou většímu rozšíření je zejména cena. Astra2Connect se proto jeví spíše jako připojení poslední záchrany v oblastech, kam třeba spolehlivě nedosahují ani mobilní sítě a nefunguje tam ani žádný lokální ISP (třeba WiFi). Službě se podrobněji věnuje článek Satelit nemusí být jenom televize, ale taky Internet. Jak na něj? z našeho sesterského serveru DigiZone.cz. Služba Astra2Connect je v současnosti dostupná ve čtrnácti evropských státech (vedle České republiky také třeba na Slovensku) a deseti zemích v Africe. (DigiZone.cz)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).