Hlavní navigace

Asus brzy přijde i s většími modely netbooků

5. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Asus rozšiřuje řady svých EEE netbooků a zdá se, že novými modely alespoň částečně odpovídá kritikům prapůvodního konceptu. Po netbooku s CD/DVD mechanikou (EEE PC 1004DN) mají už teď v květnu přijít na řadu i rozměrnější modely s větším displejem a klávesnicí. Asus totiž plánuje uvést 11,6" netbooky. Ty mají letos tvořit 30 procent z veškerých dodávek EEE PC. Alespoň tak to odhaduje Jerry Shen, prezident společnosti. Hlavním artiklem ale mají nadále zůstat 10" modely, které by ještě letos měly…

Asus rozšiřuje řady svých EEE netbooků a zdá se, že novými modely alespoň částečně odpovídá kritikům prapůvodního konceptu. Po netbooku s CD/DVD mechanikou (EEE PC 1004DN) mají už teď v květnu přijít na řadu i rozměrnější modely s větším displejem a klávesnicí. Asus totiž plánuje uvést 11,6" netbooky. Ty mají letos tvořit 30 procent z veškerých dodávek EEE PC. Alespoň tak to odhaduje Jerry Shen, prezident společnosti. Hlavním artiklem ale mají nadále zůstat 10" modely, které by ještě letos měly představovat 50 procent dodávek.

Je každopádně patrné, že se Asus snaží oslovit širší spektrum zájemců o menší přenosné počítače. U původního sedmipalcového „EEEčka“ se totiž objevovala kritika poukazující právě na mobilitu na úkor ergonomie, eventuálně na absenci optické jednotky. Asus chce letos přijít také s ultratenkými 14" notebooky, které by teoreticky mohly představovat zajímavý kompromis. (Engadget.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.