Hlavní navigace

Asus Padfone: chytrý mobil, ze kterého půjde udělat tablet

Jiří Macich ml.

Asus si zjevně začal libovat v hybridních zařízeních. Před několika týdny jsme psali o zařízení Asus Eee Pad Transformer, což je tablet, který je možno změnit na netbook. Nyní byl představen Asus Padfone, což je pro změnu chytrý telefon, který lze předělat v tablet. Běžně vyhlížející chytrý mobil s 4,3" displejem lze vložit do jakéhosi nástavce s 10,1" displejem a přídavnou baterií. Pak se mobil mění v tablet. Asus je zatím ve fázi prototypu a není jasné, kdy nové zařízení uvede na trh,…

Asus si zjevně začal libovat v hybridních zařízeních. Před několika týdny jsme psali o zařízení Asus Eee Pad Transformer, což je tablet, který je možno změnit na netbook. Nyní byl představen Asus Padfone, což je pro změnu chytrý telefon, který lze předělat v tablet.

Běžně vyhlížející chytrý mobil s 4,3" displejem lze vložit do jakéhosi nástavce s 10,1" displejem a přídavnou baterií. Pak se mobil mění v tablet. Asus je zatím ve fázi prototypu a není jasné, kdy nové zařízení uvede na trh, případně za jakou cenu.

Podle spekulací pozorovatelů by Asus Padfone mohl běžet na novém systému Android Ice Cream, který má spojit větve pro chytré mobily a tablety. To však Asus zatím nepotvrdil a stejně tak neuvedl žádné bližší informace o výbavě nového zařízení.

Zdroj: I4U News

Našli jste v článku chybu?