Hlavní navigace

Asus se k Androidu staví prozatím odmítavě

11. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Open source platforma Android se v dohledné době na netboocích dnes už pomalu legendární řady EEE určitě neobjeví. Asus (resp. Asustek) její nasazení sice zvažoval a pro příznivce otevřené platformy, za níž stojí internetový kolos Google, to znělo jako dobrá zpráva. Ovšem Asus nakonec dospěl k závěru, že Android v současnosti ještě není natolik zralý, aby se jím v dohledné době zabýval. V současností projekt není prioritou, protože naše vývojové zdroje jsou omezené, uvedl Jonathan Tsang,…

Open source platforma Android se v dohledné době na netboocích dnes už pomalu legendární řady EEE určitě neobjeví. Asus (resp. Asustek) její nasazení sice zvažoval a pro příznivce otevřené platformy, za níž stojí internetový kolos Google, to znělo jako dobrá zpráva. Ovšem Asus nakonec dospěl k závěru, že Android v současnosti ještě není natolik zralý, aby se jím v dohledné době zabýval. V současností projekt není prioritou, protože naše vývojové zdroje jsou omezené, uvedl Jonathan Tsang, místopředseda společnosti Asustek.

CIF 24 - tip - superearly cena

Android to zatím s průnikem na netbooky velkých výrobců nemá vůbec lehké. Analytici z IDC dokonce Googlu vzkázali, že s Androidem v oblasti osobních počítačů v nejbližší budoucnosti nemá šanci. Acer sice chystá prodej modelů s Androidem, ovšem výhradně v dual-bootu s osvědčenými Windows XP. Dell zatím z open source systému vsází na Ubuntu a BenQ s implementací Androidu chce začít nejdříve u UMPC, na netbooky s Androidem počítá až později.

Někteří analytici se domnívají, že významnější průnik Androidu do světa netbooků, bude po uvedení Windows 7 výrazně těžší. Neohrabanost Windows Vista na méně výkoných zařízeních a již lehce zaprášená Windows XP v tuto chvíli hrají do karet různým alternativám, ale Microsoft při vývoji Windows 7 klade velký důraz na vhodnost tohoto systému pro nasazení v netboocích a s novým systémem počítá většina velkých výrobců. (LinuxWorld)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).