Hlavní navigace

Asus slibuje: online za pět sekund po zapnutí počítače

Jiří Macich ml.

Určitě to sami znáte. Potřebujete se jen na něco rychle podívat na Internet, ale počítač a jeho systém nabíhá často od desítek sekund až po několik minut. Společnost Asus, známý výrobce počítačového hardwaru a notebooku, právě pro takové případy již dříve přišel s technologií Express Gate. Nyní i nové základní desky Asus P5Q mají vestavěný vlastní jednoduchý operační systém založený na Linuxu, který podle slov výrobce naběhne do pěti sekund. Jeho základní softwarová výbava poskytuje webový…

Určitě to sami znáte. Potřebujete se jen na něco rychle podívat na Internet, ale počítač a jeho systém nabíhá často od desítek sekund až po několik minut. Společnost Asus, známý výrobce počítačového hardwaru a notebooku, právě pro takové případy již dříve přišel s technologií Express Gate. Nyní i nové základní desky Asus P5Q mají vestavěný vlastní jednoduchý operační systém založený na Linuxu, který podle slov výrobce naběhne do pěti sekund. Jeho základní softwarová výbava poskytuje webový prohlížeč vycházející z Firefoxu, e-mailového klienta, komunikační programy vč. Skype klienta, ale třeba i prohlížeč a editor obrázků. Díky flash paměti přímo na základní desce má být nyní technologie Express Gate ještě rychlejší a integrovaný systém naběhne, aniž by musel být k desce připojen pevný disk. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
16. 5. 2008 20:02
Saphi (neregistrovaný)
Ahojky, podobne popisovany problem jsem mel take. Nicmene Microsoft jiz vydal zaplatu pro Windows XP, ktera tento problem resi. Je to kvuli tomu, ze ma Windows XP problem s vetsi operacni pameti, nez je 1GB. Doporucuji googlit na internetu a vyhledat si dotycnou aktualizaci. Pak by mel byt problem jiz vyresen.
16. 5. 2008 18:45
Mrtvá tramvaj (neregistrovaný)
Nevím, MAC nemám, reagoval jsem na to, že u MS systém naběhne do 20s a je plně připraven k práci.