Hlavní navigace

Ať je ředitelem Radiožurnálu Pícha, přeje si šéf Českého rozhlasu

30. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

30. 5. 2008

Staronovým ředitelem Českého rozhlasu 1 – Radiožurnálu by se měl stát Alexandr Pícha. Do funkce jej už před měsícem navrhnul generální ředitel ČRo Václav Kasík, Rada ČRo nominaci odmítla schválit. Radní požadují, aby Kasík vypsal na funkci výběrové řízení a adepti povinně absolvovali psychologické testy, uvedl server Lidovky.cz.

cyber-obecný tip

Předtím, než to generální ředitel navrhl radě, projednal to se mnou, potvrdil webu svoji nominaci na ředitelský post v Radiožurnálu Pícha. Kasík se rozhodl Píchu radním navrhnout už 23. dubna, necelé tři měsíce po odvolání Barbory Tachecí. Ta vedla Radiožurnál od loňského listopadu do začátku letošního února, kdy ji Kasík odvolal pro „rostoucí nesoulad ve vnitřní komunikaci“.

Tachecí se po odvolání psychicky zhroutila a musela být hospitalizována. Ještě před svým odvoláním ale stačila do funkce šéfredaktora Radiožurnálu navrhnout právě Píchu, který Radiožurnál vedl jako šéfredaktor a posléze ředitel v letech 1993 až 2006. Rada ČRo nyní požaduje, aby generální ředitel veřejným výběrovým řízením na post šéfa Radiožurnálu dal šanci i zájemcům mimo veřejnoprávní rozhlas.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.