Hlavní navigace

AT&T stahuje nabídku na koupi T-Mobile USA

Martin Vyleťal

Jedna z nějvětších letošních akvizic na poli mobilních operátorů jde definitivně k ledu. Americká společnost AT&T oznámila, že stahuje, v březnu zveřejněnou, nabídku na nákup konkurenční firmy T-Mobile USA za 39 miliard dolarů. Proti spojení AT&T a americké pobočky Deutsche Telekomu se však postavila federální vláda.

Doba čtení: 1 minuta

Jedna z nějvětších letošních akvizic na poli mobilních operátorů jde definitivně k ledu. Americká společnost AT&T oznámila, že stahuje, v březnu zveřejněnou, nabídku na nákup konkurenční firmy T-Mobile USA za 39 miliard dolarů. Proti spojení AT&T a americké pobočky Deutsche Telekomu se však postavila federální vláda.

Nejdříve s fúzí vyslovilo nesouhlas tamní ministerstvo spravedlnosti s tím, že by podstatně omezila konkurenci na trhu. Federální komise pro komunikace ústy svého předsedy následně prohlásila, že navrhovaná fúze nesplňuje standardy komise nutné pro schválení. Obě firmy poté žádost o spojení raději stáhly. Nyní manažeři AT&T navrhovanou akvizici definitivně odepsali.

Zdroj: Los Angeles Times

Našli jste v článku chybu?