Hlavní navigace

Telekomunikační gigant AT&T chce filtrovat internetový obsah

15. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost AT&T si vnitřně odsouhlasila zavedení známé bezpečnostní technologie, jejímž jediným účelem bude preventivně odchytávat a blokovat nelegální obsah zaznamenaný v distribuované síti. Smyslem nasazení tohoto drastického nástroje má být snaha snížit přenos pirátsky kopírovaných souborů (datových aplikací, filmů a hudebních souborů) prostřednictvím klasických internetových kanálů, jako je FTP, IRC, P2P sítě a zabránit tak jejich šíření k dalším uživatelům. Tuto aktivitu potvrdil…

Společnost AT&T si vnitřně odsouhlasila zavedení známé bezpečnostní technologie, jejímž jediným účelem bude preventivně odchytávat a blokovat nelegální obsah zaznamenaný v distribuované síti. Smyslem nasazení tohoto drastického nástroje má být snaha snížit přenos pirátsky kopírovaných souborů (datových aplikací, filmů a hudebních souborů) prostřednictvím klasických internetových kanálů, jako je FTP, IRC, P2P sítě a zabránit tak jejich šíření k dalším uživatelům. Tuto aktivitu potvrdil samotný senior viceprezident AT&T James Cicconi. Společnost jeho ústy prohlašuje, že jde o nevyhnutelný a z technologického hlediska progresivní krok. Také poukazuje na to, že obdobný způsob prevence používají také například oblíbené multimediální servery YouTube a Soapbox od Microsoftu, které se tak snaží technologicky vyhovět americkému zákonu o sdílení videa.
(News.com)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.