Hlavní navigace

Aukro bylo nedostupné kvůli DDoS útoku, aukce jsou prodlouženy o den

Autor: Aukro.cz
David Slížek

Aukční server byl v neděli několik hodin nedostupný. Data našich zákazníků nebyla ohrožena, ubezpečuje firma a chystá pro ně kompenzace za potíže.

Neděle v posledních týdnech nebývá pro aukční portál Aukro.cz šťastným dnem. Před týdnem, v neděli 10.2., byly jeho stránky pro některé uživatele dočasně nedostupné kvůli „drobným technickým potížím“, jak Aukro vysvětlovalo na Twitteru. Včera se podobný problém opakoval, příčinou byl DDoS útok:

Během včerejšího dne obchodní portál Aukro řešil následky technických potíží v polském datacentru, na které byl veden cílený distribuovaný útok (DDoS). V současné době jsou technické potíže již odstraněny a Aukro pracuje na možnostech kompenzací pro uživatele.

Oba dva výpadky spolu podle mluvčí Michaely Papežové souvisely. Událost ale podle ní neměla žádný vliv na zabezpečení dat klientů Aukra. „Pracovníkům polské centrály se ve spolupráci se specializovanou společností během několika hodin podařilo útok odvrátit,“ dodává mluvčí.

Vzhledem k tomu, že problémy trvaly déle než 6 hodin (podle mluvčí se na web nešlo dostat přibližněod 5:30 do 13:00, ale přes mobilní verzi se šlo přihlásit i v této době), byly všechny nabídky prodlouženy o 24 hodin. 

Marcom

Aukro teď vymýšlí, jak za výpadek odškodní své uživatele. „Zvažujeme několik variant, všechny mají za cíl maximálně eliminovat negativní dopad na naše zákazníky,“ doplňuje mluvčí.

Zdroj: Tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
21. 2. 2013 10:10
tintin (neregistrovaný)

Mně se prodloužení týkalo u jedné aukce. Nejvíce mi vadí naprosto nulová komunikace - do potvrzení příhozu není jistě problém dodat hromadné oznámení. Aukci jsem sice vyhrál, ale jsem naprosto znechucený. Dílem podstatným navýšením platby ... a ještě víc přístupem AUKRA. Na maily sice odpovídají s nacvičenou slušností, ale obsah se dá shrnout do jediné věty "Zákazníku trhni si...". Ve velkých soutěžích, podle zákona, by podobný přístup byl nejspíše kvalifikován jako porušení pravidel soutěže a v…

20. 2. 2013 0:16
Xspy (neregistrovaný)

Opět ? A já myslel , že před rokem se to stalo jen nedopatřením . Prodlužování aukcí , když už obdržím na mail info o výhře se mi už dost zajídá :(