Hlavní navigace

Aukro.cz nasadilo nový layout, největší změny doznala navigace

16. 9. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Nová podoba aukčního serveru Aukro.cz je obdobou layoutu polského sesterského webu Allegro.pl. Se změnou designu mají přijít i novinky ve fungování serveru.

Nový design, který dnes Aukro.cz nasadilo, přináší na první pohled velkou změnu v navigaci. Rozcestník s kategoriemi zboží se přesunul z levého sloupce, který zabíral poměrně velkou část obrazovky, do horizontálního menu v horní části. Nový web je také postaven na výraznějších a větších obrázcích nabízeného zboží.

„Jedná se o celkovou změnu, která přináší nové funkce hledání, filtrování, orientace v obsahu a další. Změněna byla také registrace pro kupující a zjednodušen byl proces nákupu zcela bez registrace. V plánu máme také ještě další produktové změny,“ říká mluvčí Allegro Group CZ Michaela Papežová. „Změna nijak neovlivní probíhající aukce ani způsob vystavování zboží,“ dodává.

Uživatelé si zatím mohou ponechat současnou podobu webu a mezi oběma layouty mohou přepínat tlačítkem, které se zobrazuje v dolní části stránky. Jak dlouho tento přechodný stav potrvá zatím není jasné. „Smyslem přepínatelné verze je nechat čas uživatelům si přivyknout na nový design a postupně vstřebat všechny změny. Zároveň během této doby budeme systém ladit a vychytávat všechny chyby. Dále plánujeme také v novém designu zprovoznit další „obslužné“ stránky (nápověda, fórum, atd.),“ říká Papežová. Změny zatím komentují jednotliví zaměstnanci Aukra v sérii produktových videospotů.

cif - debata 2

Nový design vychází z podoby polského sesterského serveru Allegro.pl, který nový layout nasadil už před časem. Na stejný layout mají přejít i další aukční servery, které skupina Allegro provozuje například v Rusku či na Ukrajině, prozradil v nedávném rozhovoru na Lupě ředitel Aukra Milan Kučera.

Nová podoba Aukro.cz

Aukro.cz – starý layout

Podle Kučery by se mělo kromě designu změnit také fungování Aukra, například zdlouhavý registrační proces prodejce, o kterém jsme nedávno na Lupě psali. „Dnes je to určitě naše Achillova pata. Ale s novým layoutem se proces výrazně zjednoduší. Do konce roku bychom měli být schopní spustit i registraci přes mikroplatbu, takže uživatel nebude muset čekat na obálku a ověříme ho přes bankovní účet. Na cestě je také mobilní aplikace pro prodej zboží,“ řekl v rozhovoru Kučera.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).