Hlavní navigace

Aukro hlásí nárůst obratu z nákupů přes mobily, lidé tak utratili 340 milionů Kč

Martin Vyleťal

Aukro.cz hlásí meziroční nárůst obratu z nákupů přes mobilní zařízení. Loni se částka vyšplhala na více než 340 milionů Kč, což je oproti roku 2012 téměř dvojnásobek.

Přes mobilní zařízení, tedy mobilní telefony a tablety, nakoupili loni uživatelé aukčního portálu Aukro.cz přes 430 tisíc položek v celkové hodnotě převyšující částku 340 milionů korun.

Zajímavé je, že lidé utrácejí přes mobilní zařízení více než přes počítač. Průměrná cena objednávky přes mobilní telefon podle tiskové mluvčí Aukro.cz Michaely Papežové byla v uplynulém roce zhruba o čtvrtinu vyšší než průměrná hodnota objednávky přes počítač. Nejvíce v přepočtu na jednu objednávku utrácejí uživatelé zařízení s operačním systémem iOS. Loni to bylo v průměru 870 Kč.

Přes mobilní zařízení lidé loni nejčastěji nakupovali oblečení a sběratelské kousky. Největší objem peněz utratili zákazníci přes tablety a mobily za Počítače a Hry (14 %), dále za zboží v kategorii Auto-moto (12 %) nebo Mobily a GPS (11 %).

Zatímco ještě v polovině roku 2012, co do počtu transakcí z mobilních zařízení, dominoval mobilní web. O rok později už bylo nejvíce mobilních transakcí na Aukro.cz realizováno z platformy Android.

Content 2017 - tip Footshop

Podíl návštěv z mobilních zařízení neustále roste. V květnu 2013 dosáhl 8,4 %, koncem roku už se podíl návštěv z mobilních zařízení přehoupnul přes hranici 10 %.

Našli jste v článku chybu?
15. 2. 2014 17:55
ferb (neregistrovaný)

Souhlasím, Aukro je mrtvé.Jen nevím, jestli je to novým vzhledem nebo by úpadek nastal i tak.

5. 2. 2014 21:50
JKL (neregistrovaný)

Aukro je totálně mrtvé... Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že jak pro obchodníky, tak pro kupující je mnohem lepší využít klasické, jednoduché, inzertní servery bez žádných "fičurek".

Například takový bazos.cz - žádné debilní aukce, prostě si tam jenom napíšete, co potřebujete a všechno pak domluvíte přes e-mail a telefon a pohoda. Nic se automaticky nehlásí finančáku, neplatíte žádné debilní provize a ať prodáváte staré ponožky nebo nové Porsche, tak je inzerát zdarma nebo se dá zvýraznit T…