Hlavní navigace

Mobily

Až 600 milionů Samsungů ohrožuje chyba v softwaru pro klávesnice

Chyba umožňuje útočníkům teoreticky využívat data z mikrofonu, kamer či GPS, poslouchat hovory či instalovat do mobilů svůj software.

Doba čtení: 2 minuty

Nejen na Facebooku, mobily už trhají rekordy i na pornoserverech

Mobilní zařízení loni na serveru Pornhub vygenerovala větší provoz než klasické počítače. Erektivní křivka provozu z mobilů a tabletů tak dál roste.

Doba čtení: 1 minuta

Starbucks pustí do kaváren bezdrátové nabíječky mobilů. Zatím jen v USA

Bitva mezi standardy pro bezdrátové nabíjení smartphonů pokračuje. Aliance PMA, kterou podporuje například Duracell, teď dosáhla zajímavého úspěchu.

Doba čtení: 2 minuty

Aukro hlásí nárůst obratu z nákupů přes mobily, lidé tak utratili 340 milionů Kč

Aukro.cz hlásí meziroční nárůst obratu z nákupů přes mobilní zařízení. Loni se částka vyšplhala na více než 340 milionů Kč, což je oproti roku 2012 téměř dvojnásobek.

Doba čtení: 1 minuta

GE Money Bank: NFC platby mobilem využívány zatím jen tisíci klientů

Přesto banka věří v jejich budoucnost. Od 9. 12. uvádí posílání platebních karet do mobilu „vzduchem“. Jenže klient na to stejně potřebuje mít správnou SIM, správný telefon a správného operátora…

Doba čtení: 5 minut

Gartner: Smartphonů se ve třetím čtvrtletí prodalo už přes 250 milionů kusů

Podíl Androidu šplhá stále výše — už má skoro 82 % trhu. Přitom 41 % všech uživatelů Androidu žije v Číně a z desítky tam nejprodávanějších značek je devět čínských.

14. 11. 2013 18:03
Doba čtení: 1 minuta

Čínský výrobce Xiaomi má v Česku oficiální zastoupení a ser­vis

Zprostředkovatel nákupů čínských telefonů Jiří Opletal se stal oficiálním zástupcem Xiaomi v Česku. V pondělí spustí web Xiaomimobile.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Mobilní obsah je už druhá revoluce v řadě, která huntuje česká média

Mainstreamová média se vyčerpala krizí a soubojem s internetem. Na mobilní éru mají sil už jen málo. Jak z toho ven? Inspirace se dá najít v hodinářském průmyslu.

Doba čtení: 7 minut

Obchod CZC zařazuje do nabídky čínské mobily Xiaomi a Lenovo

CZC pro ně vyvíjí českou podobu Androidu, pro kterou prý bude poskytovat i aktualizace. Mobily jsou zatím na předobjednávku.

Doba čtení: 1 minuta

Mobile Internet FORUM 2013: uživatelé utěšeně rostou, následovat by měly peníze

Lidí, kteří používají Internet v mobilu, opět přibylo. Některým webům přináší už pětinu návštěvnosti. V čem pro nás může být inspirací daleký Katar?

Doba čtení: 7 minut

Excalibur nabídne vícefaktorové přihlašování, přitom pohodlnější než hesla

Spolupráce s operátory umožňuje tvůrcům Excaliburu soustředit se na vývoj a neřešit obchod. Veřejnou betu by rádi stihli uvést do konce letošního roku.

Doba čtení: 7 minut

Apple poprvé největším prodejcem mobilů v USA

Apple mírně předběhl Samsung. Hluboko na třetím místě se trápí LG.

Doba čtení: 1 minuta

Počet smartphonů překonal ve třetím čtvrtletí hranici jedné miliardy

Podle společnosti Strategy Analytics překročil počet používaných smartphonů ve třetím čtvrtletí hranici jedné miliardy. Pokoření této mety trvalo celých 16 let. Právě v roce 1996 uvedla na trh společnost Nokia model 9000, který je považován za vůbec první komerčně prodávaný smartphone. Prodej smartphonů v posledním měsících strmě stoupá. Od roku 2011 jich bylo aktivováno 300 milionů. Výkonný ředitel Strategy Analytics Neil Mawston předpovídá, že hranice dvou miliard smartphonů bude prolomena v…

17. 10. 2012 14:39
Doba čtení: do minuty

Mobile Internet FORUM 2012: Rozhodnutí o oligopolu mobilních operátorů se blíží

Používání Internetu v mobilu v ČR dramaticky roste, stejně jako příjmy z mobilní reklamy. A na obzoru jsou 4G sítě, které by měly přinést lepší datové služby a prostor pro nové mobilní operátory. Co zajímavého zaznělo na konferenci Mobile Internet FORUM 2012?

Doba čtení: 7 minut

V Česku startují NFC mobilní platby, které v USA nedokázal masově rozjet ani Google

V pondělí odstartoval v Česku komerční provoz mobilních plateb prostřednictvím technologie NFC. Ta má sice potenciál nahradit hotovost a platební karty, zatím je však její nasazování velmi pomalé.

Doba čtení: 5 minut

Bernstein Research: lidé nechtějí mobily s Windows Phone

Podle Pierra Ferragu, analytika společnosti Bernstein Research, pramení slabé prodeje telefonů s operačním systémem Windows Phone z dlouhodobého nezájmu spotřebitelů o tuto platformu. Naše průzkumy ukazují, že slabé prodeje mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone pramení z hlubokého a trvalého nezájmu spotřebitelů o tento produkt. Přes opakované úsilí výrobců (Nokia, ale i Samsung nebo HTC) a mobilních operátorů vytvořit alternativu k Androidu a iOS na bázi Windows, navzdory…

Doba čtení: 1 minuta

Příští týden začne Telefónica nabízet SIM karty s podporou NFC technologie

Od pondělí začne Telefónica na osmnácti vybraných prodejnách nabízet SIM karty s podporou NFC technologie. Speciální platební SIM karta bude dostupná zákazníkům zdarma jako doplněk k chytrému telefonu Samsung Galaxy SIII. Zákazníci ji dostanou v případě, že si ve značkové prodejně Telefóniky zakoupí mobil Samsung Galaxy SIII nebo se na prodejnu dostaví s tímto typem mobilu zakoupeným v některé z prodejen Telefóniky. Jiným způsobem nebude možné SIM kartu získat. Mobilní platební aplikaci, která…

Doba čtení: 2 minuty

Kodak částečně uspěl ve sporu o patenty, který vede s firmou Apple

Americká společnost Eastman Kodak, která se dostala do finančních potíží a letos v lednu požádala  o ochranu před věřiteli, slaví částečný úspěch ve sporu o deset patentů, který vede s firmou Apple. V rámci restrukturalizace prodá Kodak část svých patentů z oblasti digitální fotografie v aukci, která je naplánována na 8. srpna. Kodak v červnu zažaloval firmu Apple s tím, že Apple chce připravovanou aukci překazit, když si činí nároky na deset patentů, které by měly být součástí aukce. Apple…

3. 8. 2012 11:30
Doba čtení: 1 minuta

MasterCard chce v Česku nabídnout platby mobilem bez NFC

Na bezkontaktní platby z mobilu si už dlouho brousí zuby nejen banky a mobilní operátoři, ale třeba i Google. MasterCard se chce v Česku vydat cestou mobilní aplikace, která obchodníkům nahradí platební terminály a nebude vyžadovat NFC.

Doba čtení: 4 minuty

Gartner: Nokia po čtrnácti letech přestala kralovat prodejům mobilů

V prvním čtvrtletí letošního roku se celosvětově prodalo o dvě procenta méně mobilních telefonů než v posledním čtvrtletí roku 2011. Je to poprvé od druhého čtvrtletí roku 2009, kdy prodej mobilů čtvrtletně nezaznamenal nárůst. Podle společnosti Gartner je na vině pokles poptávky v Asii, která souvisí s tím, že zákazníci odkládají nákup telefonů a čekají na představení nových přístrojů, které by se měly na trhu objevit v následujících měsících.

16. 5. 2012 17:30
Doba čtení: 1 minuta

Mall.cz spustil mobilní verzi e-shopu

Necelý měsíc po společnosti Alza.cz, spouští mobilní verzi svého e-shopu také Mall.cz. Na mobilní verzi jsou automaicky přesměrováni majitelé chytrých telefonů. Odhadujeme, že v následujících letech podíl objednávek z mobilních zařízení, tedy chytrých telefonů a tabletů, pohodlně přesáhne 10 %, chceme proto být na tento trend připravení, říká generální ředitel Mall,cz Marek Liška.

24. 4. 2012 15:27
Doba čtení: do minuty

Jak ve vašem mobilu šmejdí nepoctiví nálezci?

Bez chytřejších mobilních telefonů dnes řada lidí neudělá ani krok, svěřujeme jim nejen kontakty, ale také kompletní osobní či firemní agendu. Co myslíte, jak vám ho prošmejdí nový držitel?

Doba čtení: 5 minut

Alza spustila mobilní verzi e-shopu

Společnost Alza.cz spustila na adrese m.alza.cz mobilní verzi svého eshopu.  Autor: Alza.cz Mobilní verze zachovává všechny důležité funkce včetně online dokončení objednávky. Betaverzi bylo možné poprvé vyzkoušet již během vánočních nákupů. Díky automatické detekci je zákazník, který eshop navštíví ze svého chytrého telefonu, ihned přesměrován na optimalizovanou mobilní verzi. V patičce si pak může sám zvolit přechod na klasický e-shop.

27. 3. 2012 15:26
Doba čtení: do minuty

Studie: Ztratili jste smartphone? S tajnými daty se rozlučte

Pro majitele smartphonů varovný experiment uskutečnil Symantec. Pracovníci antivirové a bezpečnostní firmy na různých místech USA schválně “ztratili” 50 chytrých telefonů. Byla v nich uložena simulovaná firemní i osobní data a zároveň skrytý software umožňující experimetátorům na dálku sledovat, co přesně nálezci s telefony dělají.

22. 3. 2012 10:01
Doba čtení: do minuty

Apple: Grafika nového iPadu je čtyřikrát výkonnější než Tegra 3. nVidia: To si přeměříme

Jak už to mají marketingoví ředitelé ve zvyku, když včera předváděl světu přednosti nového iPadu, ukázal Philip Schiller světu krásný graf. Grafický výkon nového čipu A5X je podle něj dvarát vyšší než u předchozího modelu a čtyřikrát vyšší než u konkurenčního nVidia Tegra 3. Zdroj tohoto tvrzení? Neznámý. Metodika? Tajná.

Doba čtení: 1 minuta

Bod pro Nokii: Vyrábět smartphony nemusí být takové terno

Nejobyčejnější levný „feature phone“ za tisícikorunu může být pro výrobce výhodnější artikl než chytrý telefon střední výkonnostní třídy s operačním systémem Android prodávaný za pětinásobek. Většina zavedených výrobců přitom segment základních levných telefonů před dvěma či třemi lety opustila, vrhla se na náročnější trhy a ty méně náročné přenechala Nokii a neznačkovým asijským výrobcům.

Doba čtení: 1 minuta

Také Samsung hlásí rekordní zisk ve čtvrtém čtvrtletí. Díky smartphonům

Jihokorejský koncern Samsung Electronics zveřejnil výsledky za poslední čtvrtletí roku 2011. Zisk dosáhl nového rekordu 4,7 miliardy dolarů (89,4 miliardy korun) a táhl ho hlavně prodej chytrých telefonů v čele s Samsungem Galaxy S II. Zatímco hlavní rival Apple ve stejném období utržil 13,1 miliardy dolarů a prodal 37,04 milionu iPhonů, Samsung byl podle analytiků těsně druhý a podařilo se mu přesvědčit zákazníky ke koupit 36,5 milionu chytrých telefonů, většinou s operačním systémem Android.…

27. 1. 2012 21:04
Doba čtení: do minuty

Čeští majitelé nových Nokií si mohou vybrat, zda budou vyhledávat Seznamem nebo Bingem

Vstup nových Nokií na český trh se po mnoha měsících slibů a příprav přiblížil na dohled, marketingová kampaň nabírá obrátky. Zdejší pobočka finského výrobce s předstihem rozdala telefony influencerům v sociálních sítích, nyní oznamuje, že na našem trhu doplní v těchto telefonech standardní vyhledavač Microsoft Bing domácím Seznam.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Den pravdy se blíží a Nokia hlásí: prodali jsme 1,5 miliardy telefonů se Series 40

Nokia včera oznámila důležitý milník: prodala mobilní telefon na legendární platformě Series 40 s pořadovým číslem 1,5 miliardy.  Jubilejní zákaznicí se stala jedenadvacetiletá Brazilka Mayara Rodrigues. Low-endový model Asha 303 s dotykovou obrazovkou, QWERTY klávesnicí a předintalovanou hrou Angry Birds Lite chce používat ke „komunikaci s rodinou a přáteli prostřednictvím sociálních sítí“.

26. 1. 2012 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Samsung popřel spekulaci, že se chystá koupit výrobce komunikátorů Blackberry

Kanadský výrobce komunikátorů Blackberry, kterému se už tři roky nedaří najít pádnou odpověď na konkurenci chytrých telefonů s operačními systémy iOS a Android, se bude muset se svými problémy vypořádat sám. Mluvčí Samsungu včera popřel spekulace o tom, že se největší světový výrobce mobilních telefonů chystá upadající kanadský RIM i se značkou Blackberry převzít pod svá křídla.

18. 1. 2012 9:13
Doba čtení: 1 minuta