Hlavní navigace

Obchod CZC zařazuje do nabídky čínské mobily Xiaomi a Lenovo

18. 10. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

CZC pro ně vyvíjí českou podobu Androidu, pro kterou prý bude poskytovat i aktualizace. Mobily jsou zatím na předobjednávku.

Už vícekráte jsme v různých souvislostech zmínili, že v Číně a na dálném východě vůbec převažují místní značky mobilů, které jsou na západě takřka neznámé. Jenže ti nejúspěšnější tamější výrobci se pak přece jen vydávají i do zbytku světa.

Jako jsme ještě před několika lety neznali například ZTE, ještě nedávno nám nic neříkalo „Xiaomi“, než jsme se o tomto výrobci doslechli v souvislosti s tím, že si přetáhl Huga Barru z Googlu.

Uběhl jen měsíc a půl, a obchod CZC zařazuje mobily Xiaomi do nabídky, a také mobily Lenovo. Přístroje obou značek lze zatím pouze předobjednat, první kusy budou k dodání ke konci října.

CZC přitom uvádí, že pro tyto mobily upravuje a vyvíjí českou verzi Androidu, pro kterou bude dodávat i aktualizace. A na přístroje poskytne standardní dvouletou záruku.

Cloud23

Od Xiaomi zařadil celkem pět provedení tří modelů špičkových — a ne laciných — Mi2A, Mi2S a pětipalcového Mi3 s procesorem Qualcomm Snapdragon 800 a s rozlišením „full HD“.

Nabídka mobilů Lenovo je u CZC podstatně širší a zahrnuje modely pokrývající cenové rozpětí od 3400 Kč až po 12 490 Kč — to za pětapůlpalcový „full‑HD“ model K900 s Intelem Atom Z2580.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).