Hlavní navigace

Bernstein Research: lidé nechtějí mobily s Windows Phone

30. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podle Pierra Ferragu, analytika společnosti Bernstein Research, pramení slabé prodeje telefonů s operačním systémem Windows Phone z dlouhodobého nezájmu spotřebitelů o tuto platformu. Naše průzkumy ukazují, že slabé prodeje mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone pramení z hlubokého a trvalého nezájmu spotřebitelů o tento produkt. Přes opakované úsilí výrobců (Nokia, ale i Samsung nebo HTC) a mobilních operátorů vytvořit alternativu k Androidu a iOS na bázi Windows, navzdory…

Podle Pierra Ferragu, analytika společnosti Bernstein Research, pramení slabé prodeje telefonů s operačním systémem Windows Phone z dlouhodobého nezájmu spotřebitelů o tuto platformu.

Naše průzkumy ukazují, že slabé prodeje mobilních telefonů s operačním systémem Windows Phone pramení z hlubokého a trvalého nezájmu spotřebitelů o tento produkt. Přes opakované úsilí výrobců (Nokia, ale i Samsung nebo HTC) a mobilních operátorů vytvořit alternativu k Androidu a iOS na bázi Windows, navzdory zahájení prodeje telefonů s OS Windows s velmi dobrými funkcemi, navzdory silné marketingové podpoře, zůstává Windows Phone na trhu smartphonů velmi slabým hráčem, když drží méně než 5 procent trhu, uvedl Ferragu.

Podle něj není možné očekávat, že by se postavení Windows Phone v dohledné době nějak výrazně zlepšilo a to ani v souvislosti s plánovaným představením nových smartphonů značky Nokia s Windows Phone 8, ke kterému by mělo dojít 5. září.

Nezájem spotřebitelů o telefony s operačními systémy Windows je dlouhodobý. Dokládají to naše globální marketingové průzkumy z posledních let. Je velmi nepravděpodobné, že by se situace Windows v oblasti mobilních telefonů nějak zásadně změnila, prohlásil Ferragu.

Zdroj: BGR

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.