Hlavní navigace

Kodak částečně uspěl ve sporu o patenty, který vede s firmou Apple

3. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americká společnost Eastman Kodak, která se dostala do finančních potíží a letos v lednu požádala  o ochranu před věřiteli, slaví částečný úspěch ve sporu o deset patentů, který vede s firmou Apple. V rámci restrukturalizace prodá Kodak část svých patentů z oblasti digitální fotografie v aukci, která je naplánována na 8. srpna. Kodak v červnu zažaloval firmu Apple s tím, že Apple chce připravovanou aukci překazit, když si činí nároky na deset patentů, které by měly být součástí aukce. Apple…

Americká společnost Eastman Kodak, která se dostala do finančních potíží a letos v lednu požádala  o ochranu před věřiteli, slaví částečný úspěch ve sporu o deset patentů, který vede s firmou Apple.

V rámci restrukturalizace prodá Kodak část svých patentů z oblasti digitální fotografie v aukci, která je naplánována na 8. srpna. Kodak v červnu zažaloval firmu Apple s tím, že Apple chce připravovanou aukci překazit, když si činí nároky na deset patentů, které by měly být součástí aukce. Apple podal zase žalobu na Kodak s tím, že si firma snaží přivlastnit patenty, které patří Applu.

Nyní soud předběžným opatřením rozhodl, že Apple přichází se svými nároky u dvou patentů příliš pozdě. Zbylých osm patentů bude zřejmě předmětem dalšího posuzování. 

webcast bezpečnostní katastrofy

Už v lednu přitom Kodak zažaloval Apple a HTC kvůli porušování patentů, týkajících se procesů spojených s přenosem snímků pořízených prostřednictvím digitálních fotoaparátů. Porušení patentů se týká produktů iPhone, iPad a iPod, a některých chytrých telefonů a tabletů od HTC.

Zdroj: Bloomberg

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.