Hlavní navigace

Auto.cz na černé listině pro malware, přístupy blokovány i na Blesk.cz

23. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„auto.cz contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.“ a charakteristická obrazovka s červeným pozadím a značkou stop. To je jediné co získáte, pokud v Chrome půjdete na Auto.cz.  Podobné vás může potkat při snaze jít na Blesk.cz, protože ten používá nějaké obrázky z img.auto.cz – a i tato adresa je na černé listině.  Hrozba malware z Auto.cz je přitom uváděná jako aktuální, poslední detekovaný vzorek má včerejší datum.

auto.cz contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.“ a charakteristická obrazovka s červeným pozadím a značkou stop. To je jediné co získáte, pokud v Chrome půjdete na Auto.cz. 

Podobné vás může potkat při snaze jít na Blesk.cz, protože ten používá nějaké obrázky z img.auto.cz – a i tato adresa je na černé listině.  Hrozba malware z Auto.cz je přitom uváděná jako aktuální, poslední detekovaný vzorek má včerejší datum.

ICTZ23

Of the 307 pages we tested on the site over the past 90 days, 2 page(s) resulted in malicious software being downloaded and installed without user consent. The last time Google visited this site was on 2012–08–22, and the last time suspicious content was found on this site was on 2012–08–22.

Tradičně může jít o mylnou detekci – Google bohužel žádné detailnější informace (ani o povaze hrozby) neposkytuje. Provozovatel byl upozorněn, pokud se podaří zjistit nějaké bližší informace, budou do zprávičky doplněny.

DODATEK: Podle informace z Auto.cz byl problém odstraněn již včera. Odstranění z černé listiny tradičně může trvat i několik dní. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.