Hlavní navigace

Auto.cz

Auto.cz na černé listině pro malware, přístupy blokovány i na Blesk.cz

„auto.cz contains malware. Your computer might catch a virus if you visit this site.“ a charakteristická obrazovka s červeným pozadím a značkou stop. To je jediné co získáte, pokud v Chrome půjdete na Auto.cz.  Podobné vás může potkat při snaze jít na Blesk.cz, protože ten používá nějaké obrázky z img.auto.cz – a i tato adresa je na černé listině.  Hrozba malware z Auto.cz je přitom uváděná jako aktuální, poslední detekovaný vzorek má včerejší datum.

Doba čtení: 1 minuta

Auto.cz se vybouralo s vlastními uživateli

Nový vzhled serveru Auto.cz přinesl nejenom líbivý, leč tuctový kabátek a odhodil vše, s čím si uživatelé vzhled tohoto serveru před tím spojovali. Někteří z nich se rozhodli vyhlásit bojkot, protože se považují za spolutvůrce služby. I to je dnes riziko, když vsadíte na uživatelsky generovaný obsah. Lze rizika podceňovat?

Doba čtení: 9 minut

Auto.cz a Týden.cz s novým designem

Dva známější české weby prošly redesignem. V novém hávu se představily magazíny Auto.cz a Týden.cz. Chcete-li se o podobných změnách na českém Internetu dozvídat pravidelně, sledujte nás na Twitteru, kde má Lupa.cz svůj oficiální kanál: http://twitter.com/lupacz.

Doba čtení: do minuty

Slovenská jednička Azet.sk i Auto.cz hacknuti

Hacker Igigi si udělal náročnější konec roku a pohackoval, co mu přišlo pod ruku. Kromě drobnějších a méně známých serverů se údajně naboural do slovenské jedničky Azet.sk, kde zaujmou zejména databáze trackující konkurenční komunitní servery a pak českou autoklasiku Auto.cz. Podrobnosti a přehled dalších průniků je na igigiho blogu. Co s tím? Pravděpodobně je igigi dobrou připomínkou toho, že dbát na bezpečnost webů by se mělo.

Doba čtení: do minuty

Auto.cz: velká rána vzešlá z malých poměrů

Špičkový domácí automobilový server Auto.cz se spolu se spřízněnými zahraničními projekty stal za nemalou částku součástí skupiny Axel Springer. Téměř souběžně došlo také k prodeji internetového mediazastupitelství Impression Media. Jaká byla předehra a souvislosti?

Doba čtení: 5 minut