Hlavní navigace

Autodesk spouští stomilionový fond na podporu 3D tisku

31. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sto milionů dolarů je připraveno pro startupy a designéry ze světa trojrozměrného tisku. Firma si tím přihřívá i svou vlastní polívčičku.

Lov na startupy už začal i Autodesk. Vyhlédl si prostředí 3D tisku. Úspěšní žadatelé o investici se mají stát součástí speciálního programu Spark, v jehož rámci získají kromě peněz i přístup k marketingu nebo vývojářským kapacitám. Momentálně už Autodesk spolupracuje třeba s firmami jako 3D Hubs nebo MatterFab. 

Ve fondu je pro začátek připraveno sto milionů dolarů a Samir Hanna z Autodesku tvrdí na blogu projektu, že stará doba už je prostě pryč, a že i v oblasti 3D tisku by měly nápady přijít i odjinud než z útrob velkých firem.

Autodesk už také v květnu ohlásil svou vlastní open sourcovou 3D tiskárnu Spark, která má všechny aktivity firmy na této scéně zastřešovat. Na trh se ještě nedostala, ale cenově by se měla pohybovat kolem pěti tisíc dolarů.  

První vlnu zájmu o 3D tisk zachytily i tuzemské firmy. Kromě open-sourcového řešení Josefa Průši se na scéně zabydlel i necelé dva roky starý startup be3D. Ten ale sází spíš na sériovou výrobu klasických tiskáren. 

Cloud23

Po absolvování pobytu v Silicon Valley v rámci programu CzechAcceleratoru se tam teď vrací hledat nové obchody. Podle svého zakladatele Davida Miklase by se firma kromě výroby ráda zaměřila i na průmyslový design. V srpnu proto angažovala i ostříleného desingera Martina Žampacha

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).