Hlavní navigace

AV-Test: Microsoft Security Essentials uspěl na 100 procent

Jiří Macich ml.

Společnost AV-Test podrobila bližšímu zkoumání kvalitu ochrany veřejné betaverze antiviru Security Essentials od Microsoftu. Produkt, jehož finální verze má být k dispozici zdarma, byl prý stoprocentně úspěšný. Dokázal najít a řádně odstranit všechny záškodnické kódu, na kterých byl testován. Výzkumníci společnosti AV-Test vybrali cca 3 200 běžně se vyskytujících zástupců malwaru. Nechytil se ani do pasti při testování náchylnosti k falešným poplachům a dobře si vedl i v boji s rootkity.…

Společnost AV-Test podrobila bližšímu zkoumání kvalitu ochrany veřejné betaverze antiviru Security Essentials od Microsoftu. Produkt, jehož finální verze má být k dispozici zdarma, byl prý stoprocentně úspěšný. Dokázal najít a řádně odstranit všechny záškodnické kódu, na kterých byl testován. Výzkumníci společnosti AV-Test vybrali cca 3 200 běžně se vyskytujících zástupců malwaru. Nechytil se ani do pasti při testování náchylnosti k falešným poplachům a dobře si vedl i v boji s rootkity. Podobně prý v testu neuspějí ani některé placené bezpečnostní produkty.

Marcom

Microsoft Security Essentials by tedy mohl být více než zdatnou konkurencí například pro AVG Free, které je celosvětově dosti oblíbené (a nedávno se po dlouhých letech dočkalo i české lokalizace). Šéf společnosti AVG Technologies, J. R. Smith, však v produktu Microsoftu konkurenci nevidí, protože podle něj má AVG Free komplexnější ochranu. Zmínil třeba integrovaný nástroj LinkScanner. (SecurityWorld­.cz)

První postřehy z používání nového antiviru od Microsoftu jsme vám nabídli ve zprávičce Microsoft Security Essentials: ochrana před spywarem i USB flash disky. Pro zájemce jsme připravili i malou galerii screenshotů.

Našli jste v článku chybu?
29. 6. 2009 15:03
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Pobavil mě ten argument, že prej avg obsahuje linkscanner...hmm, a kčemu mi je pak web scanner a antiphisingový filtr v opeře nebo ie8? Akorát si budou navzájem škodit. Právě, že Microsoft SE neduplikuje funkce, které už jsou v systému nebo jinývh aplikacích - nemá firewall (windows má) nemá antispamový filtr (každý freemail a poštovní klient má), nemá webscanner (každý moderní web browser má), nemá dokonce ani vlastní auto updater, protože aktualizace stahuje přes windows update. Proto je tak m…
29. 6. 2009 17:47
Ono to zase není tak úplně pravda. LinkScanner je aktivní skenování, prohlížeče pracují s průběžně aktualizovanými blacklisty.