Hlavní navigace

Avast Home používá 20 miliónů uživatelů

2. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká softwarová společnost Alwil Software oznámila, že její anitivirový program Avast v bezplatné variantě Home používá 20 miliónů uživatelů. Avast Home je určen domácnostem a pro počítače, které nejsou využívány k výdělečným účelům. Pro bezplatné používání se stačí zaregistrovat a jednou za čas registraci obnovit. Avast Home vychází z komerčního Avast Professional, který získal řadu ocenění, ale přináší některá funkční omezení. Například neumožňuje plánovat testování na přítomnost virů na…

Česká softwarová společnost Alwil Software oznámila, že její anitivirový program Avast v bezplatné variantě Home používá 20 miliónů uživatelů. Avast Home je určen domácnostem a pro počítače, které nejsou využívány k výdělečným účelům. Pro bezplatné používání se stačí zaregistrovat a jednou za čas registraci obnovit. Avast Home vychází z komerčního Avast Professional, který získal řadu ocenění, ale přináší některá funkční omezení. Například neumožňuje plánovat testování na přítomnost virů na určitý čas. Narozdíl od konkurenčního Grisoftu nabízí Alwil Software bezplatnou variantu svého antiviru i v češtině. AVG Free je k dispozici jen v angličtině, což mu na domácí půdě ubírá body.

ICTZ23

Alwil Software vytváří špičková antivirová řešení, která jsou mnohonásobně oceněna. Nepokoušíme se stát firmou poskytující software v mnoha oblastech, jako někteří naši konkurenti, ale záměrně se zaměřujeme pouze na poskytování antivirových řešení, která opravdu fungují, řekl viceprezident Alwilu Eduard Kučera.

První bezplatná registrace byla uskutečněna 26. ledna 2002. O rok později Alwil zaznamenal 100.000 registrací. Za poslední rok se počet registrací zdvojnásobil. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.