Hlavní navigace

AXN Sci-Fi a AXN Crime v Česku končí, nahradí je AXN Black a AXN White

12. 7. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ GALERIE – Akční kanály čeká letos v říjnu rebranding, který se dotkne nejen českého a slovenského trhu, ale také diváků v Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku a Polsku

Pod novými názvy AXN Black a AXN White začnou letos v říjnu ve střední a východní Evropě vysílat placené kabelové a satelitní kanály AXN Sci-Fi a AXN Crime. K rebrandingu dojde nejenom na českém a slovenském trhu, ale také v Rumunsku, Maďarsku, Bulharsku a Polsku. Oznámila to společnost Sony Pictures Television Network (SPTN), která stanice AXN provozuje. Zároveň slíbila, že nejoblíbeněší tituly z AXN Sci-Fi a AXN Crime na nových kanálech zůstanou. Hlavního kanálu AXN se změny nedotknou.

K TÉMATU: Sony Pictures stále váhá, zdali má v Česku a na Slovensku spustit kanál AXN Spin

AXN White slibuje řadu výpravných seriálů z USA a Evropy, založených na inspirativních příbězích a silných postavách. V hlavním vysílacím čase půjde například o seriály „Klientův seznam“(The Client List) a „Grand Hotel“ (Grand Hotel), ale i „Jíst, meditovat a milovat“ (Eat, Pray and Love). Odpolední vysílání bude věnováno „návykovým“ mnohadílným seriálovým řadám jako More than Anything, Life Lines a Heartland, které budou pro většinu českých a slovenských diváků zcela nové.

ČTĚTĚ TAKÉ: Po Universal Channelu se do nového „kabátu“ oblékl i web AXN

AXN Black nabídne zejména dobrodružství a akci s neporazitelným hrdinou v hlavní roli, a to jak v klasických žánrech, tak i v dokumentárních a poloimprovizovaných show. Půjde o seriály jako Spartacus, No Limit (Luc Besson) a „Strážce pořádku“(Justified ). V hlavním vysílacím čase a o víkendech se v programu objeví divácky oblíbené tituly jako je „Černé zlato“ (Black Gold), „Detektiv Duck“ (Duck Commander) nebo seriál „Hrdina“ (Hero). Diváci, kteří již nyní přijímají přes kabel, satelit nebo IPTV původní kanály AXN Sci-Fi či AXN Crime, naladí nové stanice automaticky.

MM socky3

NAPSALI JSME: Sony Pictures Television Networks plánuje v Česku spuštění dalšího kanálu z rodiny AXN

“AXN patří v Česku i na Slovensku k absolutní špičce mezi kabelovými televizemi zaměřenými na filmovou a seriálovou tvorbu, proto nás nesmírně těší, že můžeme nabídnout dvě nové stanice s logem AXN. Tento krok je součástí naší filozofie a firemního závazku, poskytovat kvalitní atraktivní obsah, takové pořady, o které mají zájem operátoři a samozřejmě naši diváci. Nejnovější přírůstek významně rozšiřuje naši nabídku rychlých akčních hrdinů na AXN Black a inspirativních postav a lidských příběhů a vyprávění na AXN White,” uvedl generální ředitel SPTN pro střední Evropu John Rossiter.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.