Hlavní navigace

Babička na inzerát dostane šanci. Česká televize si objednala scénáře

24. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 1. 2012

Vítěz podzimního Souboje seriálů na prvním programu České televize, rodinný seriál Babička na inzerát, přeci jenom dostane šanci. Kavčí hory si od jeho tvůrců objednaly scénáře na několik prvních dílů. Zájem už posvětila Programová rada ČT, která po nástupu generálního ředitele Petra Dvořáka posuzuje všechny nové projekty vlastní tvorby. Serveru DigiZone.cz to sdělil režisér seriálu Pavel Anděl a potvrdila mluvčí ČT Michaela Fričová.

NAPSALI JSME: Babička ze Souboje seriálů má smůlu, ČT chce natočit Cirkus Bukowski

ICTZ23

Výrobně ale dostává přednost další ze soutěžních seriálů, detektivka Cirkus Bukowski, kterou Babička na inzerát v podzimním klání porazila. Na programové radě, na které jsem seděl a projekt prezentoval, padlo jasné rozhodnutí, že vzhledem k tomu, že v současnosti připravuje stejný autorský tým pro ČT seriál Ententýky, bude se na Babičce (scénáře, rozpočet a návrh na realizaci) pracovat po dokončení scénářů na Ententýky. V současnosti má tedy zamýšlený seriál Cirkus Bukowski jedinou výhodu, že totiž na scénářích pracuje už teď, vysvětlil Anděl.

Cirkus Bukowski dostal za úkol napsat scénáře, stejně i náš tým má zadání napsat scénáře. Následně vytvořit rozpočet a výrobní plán. Potud jsme na tom naprosto stejně, dodal Anděl. I v případě Babičky na inzerát postupuje televize standardně a o osudu seriálu bude rozhodovat programová rada, jako u veškerých dalších námětů, potvrdila mluvčí ČT Fričová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.