Hlavní navigace

Babiš angažoval dalšího investigativce: šéfredaktorem Lidových novin bude István Léko

19. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Personálně horký podzim na české mediální scéně pokračuje. Novým šéfem Lidových novin se od prosince stane dosavadní šéf České pozice István Léko.

Po angažování Sabiny Slonkové do čela deníku MF DNES míří do vydavatelství Mafra další investigativní novinář. Šéfredaktorem Lidových novin se od prosince stane dosavadní šéf online deníku Česká pozice István Léko, oznámilo dnes vydavatelství. Nahradí tak Dalibora Balšínka, který z postu šefa listu i z představenstva Mafry odstoupil minulý týden.

Veselin Vačkov, který byl po Balšínkově odchodu dočasně pověřen řízením deníku, se nově stane ředitelem redakce. Lidové noviny tak přejímají podobný model řízení, jako MF DNES – šéfredaktor pro strategická rozhodnutí a ředitel redakce pro denní provoz novin.

István Léko před třemi lety založil server Česká pozice, který z pozice stoprocentního majitele firmy Léko Media Group také vlastní. Deník je ztrátový a majitel Mafry Andrej Babiš jeho provoz dotuje částkou cca 20 milionů Kč ročně. Léko v minulosti dvanáct let působil také jako šéfredaktor ekonomického týdeníku Euro.

ICTZ23

„Lidové noviny budu vést tak, aby se staly nejlepším deníkem v zemi a aby nepodlehly zájmům politiky a byznysu,“ uvedl Léko k dalšímu směřování Lidových novin.

Co bude s projektem Česká pozice, zatím není jasné. Na facebookovém profilu serveru se zatím objevil pouze komentář: „O dalším dění budeme naše čtenáře průběžně informovat.“ Podle zjištění serveru Mediář.cz má nakonec Českou pozici převzít Babišovo vydavatelství Mafra.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn