Hlavní navigace

Ballot screen se má začít veřejně testovat

22. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento týden by mělo odstartovat veřejné testování tzv. ballot screen, tedy obrazovky s volbou webového prohlížeče, která je výsledkem antimonopolního sporu před Evropskou komisí. U ní si stěžovala norská společnost Opera Software, podle níž Internet Explorer integrovaný do MS Windows v kombinaci se svým přístupem k webovým standardům (hlavně v dřívějších verzích) poškozuje tržní prostředí. Jak známo, Evropská komise jí v tomto dala za pravdu a Microsoftu nezbylo víceméně nic jiného, než se…

Tento týden by mělo odstartovat veřejné testování tzv. ballot screen, tedy obrazovky s volbou webového prohlížeče, která je výsledkem antimonopolního sporu před Evropskou komisí. U ní si stěžovala norská společnost Opera Software, podle níž Internet Explorer integrovaný do MS Windows v kombinaci se svým přístupem k webovým standardům (hlavně v dřívějších verzích) poškozuje tržní prostředí. Jak známo, Evropská komise jí v tomto dala za pravdu a Microsoftu nezbylo víceméně nic jiného, než se dohodnout. Nakonec další hrozící astronomické pokutě unikl právě díky návrhu tzv. ballot screen.

Ballot screen má uživatele, kteří používají předinstalovaný Internet Explorer jako výchozí browser, informovat o možnosti volby jiného prohlížeče a zároveň jich hned několik i nabídne. Vedle Internet Exploreru půjde o Mozilla Firefox, Operu, Safari od Applu a Google Chrome. Řazení prohlížečů bude vždy náhodné. Veřejné testování ballot screen má odstartovat ve Francii, Belgii a Velké Británii. Do systému pronikne jako aktualizace přes Windows Update. Týkat se bude Windows XP, Windows Vista a Windows 7. Více o ballot screen v našem dřívějším článku Ballot screen je realitou, Microsoft unikl pokutě. (Neowin.net)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.