Hlavní navigace

Banaxi přišlo s World Cinema, termín spuštění Ultra HD je ale stále nejasný

7. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Banaxi
Nasazení filmů s rozlišením Ultra HD (4K) bylo oznámeno minulý měsíc. Právě zaváděná sekce World Cinema pak má přinést pořady s „globálnějšími“ autorskými právy.

On-line videotéka oznámila nasazení Ultra HD (4K) pořadů zhruba v polovině ledna. Kdy ale budou skutečně k přehrání, sděleno nebylo a ani teď na počátku února to není jasné. Na pondělí však máme přislíbeno vyjádření „ředitele operací“ Banaxi Limited, Jana Lakomeho

V každém případě dnes, tj. v neděli, byly v Banaxi k dispozici maximálně pořady v rozlišení Full HD a případně také ve 3D.

Ultra HD obsah nabízí na českém trhu už delší dobu FilmBox Live (zatím jen pro některé televizory LG) a také Netflix. Tady ovšem není lokalizovaný.

K TÉMATU: Videopůjčovna Banaxi přináší ve 4K filmy i seriály

Videotéku jsem dnes vyzkoušel na televizoru Philips 55PUS8700 s Android TV (5.1), na dvou mobilech (LG Flex 2 a Energy Phone Max 4G) a také na notebooku Acer Aspire S3 s Windows 8.1.

Nová sekce World Cinema byla k vidění zatím jen na televizoru a byl v ní jediný film (viz galerie) s upoutávkou ve francouzštině. Jakmile jsem ho zakoupil, objevila se i nabídka českého dabingu.

Content tip EARLY

V části World Cinema VOD Banaxi mají být umísťovány filmy s rozšířenějšími (globálnějšími) právy než pouze s právy pro konkrétní, v našem případě český trh. Mohli byste je tak sledovat například i na dovolené (pokud budou pro danou zemi k dispozici) s čímž mají VOD obecně problém. V praxi jde zpravidla přehrát pouze původní český obsah a někdy mi nejde přehrát ani ten. Ovšem nepředbíhejme, protože Banaxi zatím na toto téma žádnou oficiální zprávu nevydalo. Nevíme tudíž ani to, jak moc „globální“ tato práva vlastně budou, tedy kterých zemí se budou týkat.

VOD službu Banaxi provozuje společnost Banaxi Limited a je nabízena v mnoha státech Evropy a v mnoha jazycích, včetně češtiny. Služba je u nás známa svou dnes už ukončenou spoluprací s Tescem (Clubcard Kino).

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).