Hlavní navigace

Banaxi spustí streamování filmů ve 4K v dubnu. Více než 1000 hodin…

10. 2. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Banaxi
UVNITŘ GALERIE – O víkendu se sice psalo, že videopůjčovna chystá World Cinema, filmy se „světovými“ právy, ve službě už ale jeden zaveden byl. Jak to ale bude s Ultra HD?

VOD služba Banaxi na svých stránkách už poměrně dlouho slibovala (v části „O nás“), že přijde s filmy v rozlišení Ultra HD (4K), i když oznámení bylo trochu utajené a museli jste ho hledat. Potvrzení v podobě tiskové zprávy pak dorazilo v polovině ledna 2016, i když bez uvedení jakéhokoli termínu. Nicméně minulý týden se ve službě objevila sekce World Cinema (viz galerie), která by měla přinést filmy s „globálnějšími právy“. Tisková zpráva na toto téma ale zatím vydána nebyla, a není tudíž jasné, zda se filmy a seriály v této sekci budou dát sledovat v rámci EU, celé planety nebo třeba jen některé další země, jako například u Čechů oblíbeného dovolenkového Chorvatska.

Galerii níže jsem připravil přes aplikaci v televizoru Philips 55PUS8700, v němž můžete sekci World Cinema vidět. Banaxi nás ale upozornilo, že ji na televizorech Philips má zatím pouze v rámci testování a pravdou je, že při přístupu z počítače či mobilu opravdu vidět není.

K TÉMATU: Banaxi přišlo s World Cinema

Videopůjčovna Banaxi přináší ve 4K filmy i seriály

On-line videopůjčovna Banaxi představila řešení pro použití v automobilech

Jak jsme vás už informovali, ve World Cinema se o víkendu objevil první film, jímž je výborná historická freska z boje protestantů proti katolíkům, Jindřich IV. Navarrský (Henri IV). Ukázka běží ve francouzštině, pokud si film zakoupíte, což stojí pouhých 49 Kč, objeví se ještě:

  • Audio: Czech, French
  • Titulky: žádné

Co se zatím neobjevuje, jsou práva k tomuto filmu, resp. v jakých zemích ho můžete sledovat. Jak jsem se ale zmiňoval, vše zatím jede pouze v rámci testu.

Termín plného spuštění sekce World Cinema stejně, jako vysvětlení pojmu „globálnější autorská práva“, Banaxi zatím ještě prozradit nechtělo. Nicméně se nám vyjádřilo na téma zavedení Ultra HD (4K), které by se mělo objevit od dubna.

Jan Lakomý, Director of Operations Banaxi Limited, nám k tomu řekl následující: Ultra HD (4K) obsah máme nasmlouván prostřednictvím českých i zahraničních distributorů. Obsah je mix různých titulů a různých žánrů. Není to studiový obsah, ten ještě zvažujeme, nicméně jedná se o několik desítek celovečerních filmů a hodně velké množství dokumentárních seriálů – příroda, sport, potápění, města, hotely, bojové sporty, vaření a spousta dalších. V případě celovečerních filmů bude obsah lokalizovaný, dokumenty budou v původním znění. Celkově se bude jednat o více než 1000 hodin. Obsah by se mohl ve Smart TV objevit od dubna…

Lakomý předpokládá, že u některých značek Smart TV by mohl být obsah zdarma a za poplatek by byl pouze ten prémiový, tj. ve 4K. Konkrétní tituly, stejně jako význam slova „lokalizovaný“, však zatím upřesňovat nechtěl.

ICTZ23

On-line videopůjčovna (VOD – video on demand) Banaxi, kterou provozuje společnost Banaxi Limited, je nabízena v mnoha státech Evropy a v mnoha jazycích. Na jejích webových stránkách vidíte vedle angličtiny, němčiny a například ruštiny také češtinu, slovenštinu, rumunštinu či turečtinu.

Ve videotéce, kterou můžete sledovat na řadě platforem, včetně například chytrých televizorů Philips či Samsung, najdete jak dabované filmy, tak filmy v původním znění s českými titulky.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.