Hlavní navigace

Barbora Tachecí se chce vrátit do rozhlasu

13. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 3. 2008

První rozhovor od doby, kdy nastoupila do psychiatrické léčebny v Bohnicích, poskytla časopisu Instinkt bývalá ředitelka ČRo 1 – Radiožurnálu Barbora Tachecí. V něm hovoří mj. o tom, že by se do Českého rozhlasu ráda vrátila. Určitě se chci sejít s generálním ředitelem a uvidíme. Jsem stále zaměstnanec, nyní na nemocenské, řekla v rozhovoru Tachecí. Bývalá ředitelka však popírá, že by k jejímu hospitalizování v Bohnicích vedlo zhroucení. Nejsem tady ze svého rozhodnutí, ale proto, že máma a můj přítel viděli, jak mi nesvědčí stav, ve kterém jsem, a poprosili o radu lékaře-odborníky, konstatovala.

cyber-obecný tip

K TÉMATU: Barbora Tachecí skončila na psychiatrii

Pro Tachecí je v současné době zvláštní pocit, že nemá popsané stránky svého diáře. Podle jejich slov je to, jako kdyby se zastavil čas. Dokonce to zdejší zvláštní mrtvo dospělo do paradoxního stadia, že už si ani nemůžu číst knížku, protože mi to přijde jako práce, prohlásila Tachecí. Bývalá ředitelka prvního veřejnoprávního programu také zhodnotila své vystoupení na obrazovce České televize. Pouze jsem chtěla, aby se divák něco dozvěděl o novém Radiožurnálu, omluvila své chování. Na druhou stranu však uvedla, že moderátor si onu „sprchu“ zasloužil, protože byl nepřipravený a neprofesionální.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.