Hlavní navigace

Barbora Tachecí se omluvila za to, že Česku ubrala obyvatele

17. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

17. 1. 2008

Ředitelka veřejnoprávní stanice ČRo 1 – Radiožurnál Barbora Tachecí se dnes prostřednictvím e-mailu omluvila za to, že České republice ubrala přibližně dva miliony obyvatel. Tachecí byla minulý týden hostem v Dobrém ránu vysílaném na ČT1 a ČT24. V krátké diskuzi s moderátorem o změnách na Radiožurnálu mj. uvedla, že v ČR žije 8 milionů obyvatel. Jeden z českých deníků dokonce uvedl, že se jedná o „trapas roku“.

KL22_nominace

VIDEO: Vyhrocená diskuze o změnách na ČRo 1

Omlouvám se české veřejnosti za to, že jsem pod tlakem pana moderátora neřekla vše, sdělila v mailu ředitelka Radiožurnálu. Tachecí uvedla, že jí k mylnému vyjádření vedlo špatné vedení rozhovoru ze strany moderátora České televize. Správně mělo znít vyjádření k počtu podpisů v petici, které odsuzují novou podobu Radiožurnálu takto: 4 tisíce podpisů pod peticí v zemi, kde žije zhruba 8 milionů lidí schopných vyjádřit vlastní názor (tedy bez kojenců a úplně malých dětí), u rádia, které má něco kolem 700 tisíc posluchačů mě může vnitřně mrzet a také mě mrzí, ale nepokládám to za relativně vysoké číslo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.