Hlavní navigace

Barrandov HD na satelitu vysílat nebude, naznačil Vladimír Železný

13. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

V minulosti se okolo distribuce HD signálu TV Barrandov na družici objevil několikrát informační šum. Například v dubnu 2011 už o ní mluvil tehdejší technický šéf jako o hotové věci.

Ani po pěti letech od startu televize Barrandov se její diváci nedočkají jejího signálu v HD rozlišení šířeného prostřednictvím družice. V posledním vydání svého kontaktního pořadu s diváky to na dotaz jednoho z nich naznačil její generální ředitel Vladimír Železný. HD nevysíláme zejména satelitně, protože tam to poměrně výrazně prodražuje šíření signálu, konstatoval Železný, který odkázal ty, kteří budou mít o vysoké rozlišení této televize zájem především ke kabelovým operátorům. Barrandov HD vysílal do 10. ledna po omezenou dobu také jako jedna ze stanic v DVB-T2 experimentu Českých Radiokomunikací.

Z ARCHIVU: TV Barrandov jedná o HD vysílání přes satelit

Vladimír Železný naznačil, že se v jednom z příštích vydání pořadu Volejte Železnému bude věnovat i technologii Ultra HD, s níž by chtěl diváky seznámit. V dohledné době nás čeká veliká revoluce a já slibuju, že v jednom z příštích pořadů si o ní řekneme. Bude to 4K, oznámil Železný a dodal: Ještě jsme se pořádně nestihli zabydlet v HD, ve Full HD, případně Blu-ray, a už se na nás řítí další velká revoluce. Povíme si příště, nebo někdy příště. TV Barrandov je jedinou plnoformátovou stanicí, která na satelitu nevysílá v HD rozlišení. Jako první tuto éru odstartovala Nova, později se přidala ČT, a nakonec i Prima.

BRANDstorming tip2

ČTĚTE TAKÉ: Barrandov HD na satelitu do 1. května neodstartuje

V minulosti to přitom vypadalo, že TV Barrandov se na satelitu Astra přece jen objeví. Všem, kteří se ptají na HD vysílání vzkazujeme – TV Barrandov je v HD kvalitě už nyní u některých kabelových operátorů. O zařazení na satelit v HD kvalitě jednáme, uvedl v říjnu 2009 na chatu serveru satCentrum tehdejší ředitel marketingu televize Janis Sidovský. V dubnu 2011 jako o hotové věci mluvil o distribuci Barrandova HD na satelitní pozici 23,5 stupně východně pro DigiZone.cz někdejší technický ředitel stanice Michal Kratochvíl. K zařazení programu do nabídky operátora Skylink nakonec ale nikdy nedošlo.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).