Hlavní navigace

Barrandov Plus začal testovat na satelitu Astra, na stejném kmitočtu jako Óčko

22. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Na dotaz serveru DigiZone.cz, proč ještě nová stanice není dostupná na družici ve standardním rozlišení, argumentovaly České Radiokomunikace technickými důvody.

Tematická stanice Barrandov Plus, nejnovější příspěvek do rodiny kanálů plnoformátové Televize Barrandov, začala dnes testovat na družici Astra 3B, satelitní pozice 23,5 stupně východně. Program se ale objevil na překvapivých parametrech. Nejde totiž o kapacitu telekomunikačního operátora Towercom, ale přímo společnosti SES. Na stejném kmitočtu je již šířena hudební televize Óčko a také slovenský program Wau. Testy jsou zatím neveřejné, takže je koncoví zákazníci neotevřou, v tuto chvíli je však již připojen i elektronický programový průvodce (EPG).

Testy Barrandova Plus se objevily na kapacitě operátora SES

Testy Barrandova Plus se objevily na kapacitě operátora SES

ČTĚTE TAKÉ: O2 už ví, kdy do nabídky O2TV zařadí stanici Barrandov Plus. UPC zatím ne

ICTZ23

Pro TV Barrandov aktuálně v této chvíli zajišťujeme satelitní distribuci v HD pro TV Barrandov, Kino Barrandov a Barrandov Plus, v SD kvalitě zajišťujeme TV Barrandov a Kino Barrandov. Zatím v SD neprovozujeme Barrandov Plus a jeho satelitní distribuci budeme spouštět z technických důvodů později, uvedla ve čtvrtek pro server DigiZone.cz tisková mluvčí Českých Radiokomunikací Petra Miterová. Technické důvody v oficiálním stanovisku firmy nespecifikovala. Všechny programy Barrandova jsou zákazníkům Skylinku dostupné v základních nabídkách Digital a Digital HD.

Parametry příjmu: Astra 3B (23,5 stupně východně), 12168/V, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.