Hlavní navigace

Bavorský rozhlas připravuje nové digitální stanice, jedna z nich se zaměří na lidovky

13. 3. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Veřejnoprávní vysílatel hodlá v Bavorsku nadále investovat do rozvoje technologie a také výstavby nových stanovišť, z nichž bude signál DAB technologie šířen.

Vedení bavorského veřejnoprávního rozhlasu prozradilo, že připravuje ke spuštění dvě nové digitální stanice, které budou určeny také pro distribuci prostřednictvím technologie DAB, respektive DAB+. Stalo se tak na úterní odborné konferenci, kterou vysílatel svolal do svého sídla v Mnichově. Jedna ze stanic označovaná pracovním názvem „BR Heimat“ se má věnovat převážně lidové hudbě, druhý kanál pak bude zaměřený na dětského posluchače a na jeho přípravě se bude podílet západoněmecký rozhlas WDR. O konferenci informovala známá německá odborná média, nejobsáhlejší report však přinesl web radio-wird-digital.de.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Stanice Kiss FM opustí na konci března celoněmecký rozhlasový DAB multiplex

Šéf Bayerische Rundfunk Ulrich Wilhelm mimo jiné uvedl, že všechny okruhy, které vysílají ve standardu DAB, by měly začít v budoucnu vysílat v modernější technologii DAB+. Přesný termín však nezmínil. Nadále se bude navyšovat také počet stanovišť, z nichž je DAB signál šířen. V roce 2016 by mělo jít v Bavorsku o 49 vysílačů na kanálu 11D. Právě ten využívá pro šíření svých okruhů Bavorský rozhlas. Wilhelm na konferenci zároveň vyzval zodpovědné subjekty, aby se postavily k technologii čelem a byl stanoven přesný termín vypnutí VKV rozhlasu. Pro digitální rozhlas je však klíčové, aby měl oporu v legislativě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).