Hlavní navigace

BBC chystá ambiciózní projekt Planeta Země živě. Na satelitu ho uvidí i Češi

26. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Britská BBC začne vysílat v květnu další sérii dokumentů z cyklu Planeta Země, tentokrát s označením Live. Ambiciózní osmidílný projekt se připravoval téměř deset let a bude mapovat boj zvířat o přežití.

V produkci britské BBC vzniká ambiciózní projekt z cyklu Planet Earth (Planete Země), který ponese označení Live. Na obrazovku BBC One a BBC One HD se dostane v květnu a průvodci Richard Hammond a Julia Bradbury se přidají k nejlepším tvůrcům mapujícím vývoj přírody a její historii. Vzniknout by tak měla v reálném čase (odtud označení Live) série osmi dokumentů, která bude mapovat život zvířectva na naší planetě.

Diváci se budou moci setkat s ohroženými druhy zvířat a podle tvůrců série mají očekávat neočekávané. Těšit se mohou například na slony v Keni, černé medvědy v Minnesotě, makaky na Srí Lance, surikaty v Jižní Africe nebo šedé velryby v Pacifiku. Život některých mláďat bude viset doslova na vlásku. Planet Earth Live je projekt, na kterém se pracovalo více než deset let a přinese také posun v oblasti technologií, díky nimž uvidí diváci řadu unikátních záběrů.

Stanice BBC One a BBC One HD jsou šířeny nekódovaně prostřednictvím satelitu Astra 1N, pozice 28,2 stupně východně. Pro jejich příjem je nutná parabola o průměru minimálně 85 centimetrů (střední Čechy). Karta pro podmíněný přístup není vyžadována. Bližší informace si můžete přečíst například na blogu autora: http://blog.di­gizone.cz/polak/ro­ky-cekani-jsou-u-konce-britska-invaze-skoncila/

UXD

Webové stránky projektu: http://www.bbc­.co.uk/program­mes/p00rbgbd

Stránka Planet Earth Live na Facebooku: http://www.fa­cebook.com/BBCPla­netEarthLive

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.