Hlavní navigace

BlackBerry Messenger bude od víkendu dostupný pro Android i pro iPhone

19. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chlouba příznivců BlackBerry bude zpřístupněna i uživatelům dvou největších mobilních platforem; snad v naději, že tak spíše uspějí chystané „BBM Channels“.

Oblíbený BBM, který doposud sloužil šedesáti milionům uživatelů BlackBerry, bude od víkendu zdarma dostupný pro Android a pro iPhone, ačkoli zatím nenabídne všechny funkce aplikace pro BlackBerry.

Aplikace pro Android by se měla na Play Store objevit v sobotu v jednu odpolední SELČ, a to jen pro „Zmrzlinu“ a výše (pro Android 4.x+).

iTunes App Store se bude BBM objevovat pro jednotlivé „trhy“ postupně po půlnoci místního času v noci ze soboty na neděli. Vyžadovat bude alespoň iOS 6.

Zatímco podíl přístrojů BlackBerry mezi chytrými mobily stále klesá, BlackBerry prý vidí příležitost v tom, že na mobilním trhu zatím nepřevládla jediná aplikace pro okamžitou výměnu zpráv. „Je naprosto správný čas přinést BBM uživatelům Androidu a iPhonu,“ říká Andrew Bocking, výkonný viceprezident pro BBM ve společnosti BlackBerry (dříve RIM).

BBM patrně patří mezi nejoblíbenější aplikace mezi uživateli BlackBerry. Společnost tvrdí, že většina z jeho 60 milionů uživatelů jej užívá v průměru 90 minut denně; každý den se na něm údajně přenese dohromady kolem deseti miliard zpráv.

BBM umožňuje posílání textových zpráv do délky dvou tisíc znaků, ukazuje jejich doručení i přečtení, i to, že druhá strana právě odpovídá. Umožňuje sdílenou domluvu mezi až třiceti lidmi najednou. Dále posílání souborů, fotek a hlasových zpráv. Můžete si nastavit profilový obrázek a „stav“.

Na Androidu a na iPhonu však zatím aplikace nenabídne živé hovory („BBM Voice“; přes WiFi připojení) nebo videohovory („BBM Video“).

BRAND23 Workshop

Pro BBM jako takové chystá BlackBerry do konce roku uvést společenské „BBM Channels“, v podstatě soupeřící s jinými společenskými sítěmi. Nynější zpřístupnění dříve výlučného BBM uživatelům Androidu a iPhonů je možná podmínkou naděje BBM Channels na úspěch.

Zdroj: Inside BlackBerry

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).