Hlavní navigace

Beepl získává investici v řádu stovek tisíc eur od Credo Ventures

21. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Beepl zabývající se tvorbou expertní platformy a sémantickými technologiemi dnes oznámila investici v řádu stovek tisíc eur. Získala ji od investorů pod vedením pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures, zaměřené na investice do raných fází rozvoje technologických firem především ve Střední a Východní Evropě. Finanční prostředky z investice budou použity pro další vývoj produktu a spuštění webu Beepl.com v příštích měsících. Ondřej Bartoš, Partner společnosti Credo…

Společnost Beepl zabývající se tvorbou expertní platformy a sémantickými technologiemi dnes oznámila investici v řádu stovek tisíc eur. Získala ji od investorů pod vedením pražské venture kapitálové společnosti Credo Ventures, zaměřené na investice do raných fází rozvoje technologických firem především ve Střední a Východní Evropě. Finanční prostředky z investice budou použity pro další vývoj produktu a spuštění webu Beepl.com v příštích měsících. Ondřej Bartoš, Partner společnosti Credo Ventures, se také stane členem představenstva.

Beepl je podle jeho autorů „chytřejší způsob, jak se ptát”. Má totiž pomáhat uživatelům najít odpovědi, názory a zkušenosti od expertů na konkrétní téma, nebo z jejich sociální sítě. To vše pomocí vlastního sémantického nástroje a s využitím NLP (natural language processing) i strojového učení, aby porozuměl jak jednotlivým otázkám, tak i zájmům a odborným znalostem uživatelů. Má ovšem nepříjemnou konkurenci v podobě řady podobných, byť méně inteligentních služeb, jako je Quora.

Společnost Beepl má sídlo v Londýně a byla založena v dubnu 2010 týmem složeným ze zakladatelů ze Slovenska, Velké Británie a České republiky.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).