Hlavní navigace

Bělorusko hodlá následovat Čínu, chce další omezení Internetu

Jiří Macich ml.

Běloruský prezident Alexander Lukašenko, který je označován za posledního evropského diktátora, nařídil vládě zajištění zpřísnění přístupu k Internetu a vyzval k následování Číny. Pokud si přečteme, co se tam zveřejňuje, pochopíme, že slouží jako platforma nejen pro opozici, ale i pro hlasy a země nepřátelské vůči nám, cituje Lukašenkovo vyjádření o Internetu agentura SITA. Konkrétní způsob dalšího omezování není zatím znám, ale v Číně může mít Bělorusko velkou inspiraci. Zatímco v Číně…

Běloruský prezident Alexander Lukašenko, který je označován za posledního evropského diktátora, nařídil vládě zajištění zpřísnění přístupu k Internetu a vyzval k následování Číny. Pokud si přečteme, co se tam zveřejňuje, pochopíme, že slouží jako platforma nejen pro opozici, ale i pro hlasy a země nepřátelské vůči nám, cituje Lukašenkovo vyjádření o Internetu agentura SITA. Konkrétní způsob dalšího omezování není zatím znám, ale v Číně může mít Bělorusko velkou inspiraci. Zatímco v Číně například nemohou vznikat nové internetové kavárny (minimálně letos), běloruským provozovatelům zatím stačí, když legitimují všechny své zákazníky. (Mediálne.sk)

Našli jste v článku chybu?
6. 8. 2007 9:18
uživatel si přál zůstat v anonymitě
co to je za kravinu? kdyz rikam, ze nekdo chce dalsi omezeni internetu, tak jednak musim v textu prokazat, ze jiz nejake omezeni internetu je (o tom, ze by v belorusku bylo, jsem zatim neslysel a to jsem se na to par belorusu ptal, naopak mi bylo receno, ze s pristupem k nemu nemaji problem, ze je vsude).. a za druhe musim ocitovat, ze se k nejakemu omezeni chysta... uvedene citace nic takoveho nepredpoklada, je suchym konstatovanim faktu, bez dalsiho.