Hlavní navigace

Betaverze čtvrté generace antivirů NOD32 a Smart Security

19. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Eset uvolnila k veřejnému testování betaverze čtvrtou generaci antiviru NOD32 a komplexního bezpečnostního řešení Smart Security. Ta slibuje přes pět desítek vylepšení oproti stávající ostré verzi obou produktů. Nasazeny byly funkce SysInspector pro hloubkovou analýzu a diagnostiku různých částí operačního systému a technologie Anti-Stealth pro detekci rootkitů. Majitelé notebooků pravděpodobně potěší funkce pro rozpoznání běhu na baterii, která může odložit některé naplánované úkony…

Společnost Eset uvolnila k veřejnému testování betaverze čtvrtou generaci antiviru NOD32 a komplexního bezpečnostního řešení Smart Security. Ta slibuje přes pět desítek vylepšení oproti stávající ostré verzi obou produktů. Nasazeny byly funkce SysInspector pro hloubkovou analýzu a diagnostiku různých částí operačního systému a technologie Anti-Stealth pro detekci rootkitů. Majitelé notebooků pravděpodobně potěší funkce pro rozpoznání běhu na baterii, která může odložit některé naplánované úkony a ušetřit tak energii. Oba produkty by také neměly uživatele obtěžovat svými hláškami a dotazy, pokud na počítači běží prezentace nebo hra.

V balíku Smart Security byl vylepšen antispam a také firewall, který v inovovaném učícím se režimu zakazuje komunikaci či provoz až na základě odpovědi uživatele na dotazy. Nemá tedy přednastaveny žádné restrikce. Pokročilejší uživatelé tak mohou snadněji nastavit firewall za pochodu a vyhnout se problémům s nefunkčností některých programů či služeb vinou nevyhovujícího výchozího nastavení firewallu. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.