Hlavní navigace

Betaverze klienta Skype pro Symbian podporuje volání i instant-messaging

31. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Před časem vyšla betaverze oficiálního VoIP klienta Skype pro mobilní telefony se systémem Symbian. To je stále jedna z nejrozšířenějších mobilních platforem. Skype for Symbian umožňuje z mobilu volat zdarma ostatním uživatelům služby Skype a za poplatky přes síť Skype i na klasická telefonní čísla. K realizaci hovorů je nutné připojení přes WiFi nebo vysokorychlostní připojení v rámci 3G sítě. Kromě hovorů podporuje Skype for Symbian také instant-messaging, skupinové konverzace a výměnu…

Před časem vyšla betaverze oficiálního VoIP klienta Skype pro mobilní telefony se systémem Symbian. To je stále jedna z nejrozšířenějších mobilních platforem. Skype for Symbian umožňuje z mobilu volat zdarma ostatním uživatelům služby Skype a za poplatky přes síť Skype i na klasická telefonní čísla. K realizaci hovorů je nutné připojení přes WiFi nebo vysokorychlostní připojení v rámci 3G sítě. Kromě hovorů podporuje Skype for Symbian také instant-messaging, skupinové konverzace a výměnu souborů.

Jaké mobily Skype for Symbian podporuje? Vývojáři uvádí podporu pro telefony Nokia E71, Nokia E63, Nokia E66, Nokia N82, Nokia E51, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia E90, Nokia N96, Nokia N85, Nokia 5320, Nokia 6210 Navigator, Nokia 6210 Classic, Nokia N78 a Nokia N79. Betaverze se má instalovat do paměti telefonu (nikoliv na paměťovou kartu), kde potřebuje 6 MB volného místa. (Skype.com)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).