Hlavní navigace

Názory k článku BigBloger: jak noviny válčí s blogy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 8. 2006 7:17

  Radim Hasalík
  Soutěž BigBloger byl dobrý nápad. Bohužel Lidovky se nijak nepokusily propojit svoji soutěž s již existujícímí blogy. Četl jsem o BigBlogerovi pár příspěvků na weblozích, ale žádný výrazný zájem ze strany bloggerů jsem nezaznamenal (možná mi něco uniklo).

  Kdyby Lidovky nabídly například výměnu odkazů pro Top 10 českých blogů anebo oslovily blogovací systémy (ty by soutěž a Lidovky propagovaly výměnou za reklamu), mohlo by to na weblozích vyvolat slušný zájem.

  Chyběla také práce s bloggery, kteří o soutěž projevili zájem a nebyli vybráni. Redakce jim mohla nabídnout nějaké exkluzivní informace ze zákulisí soutěže apod. Práce s komunitou mohla být daleko lepší.
 • 11. 8. 2006 22:12

  Jiří Kadlus
  Snad jen názor soutěžícího - byť nejstaršího a zároveň téměř nejméně úspěšného. S mnoha vyslovenými názory lze souhlasit, s řadou lze polemizovat. Souhlasím s tím, že BB měl být někam nasměrován. Je to stejné, jako kdybych na jakýkoliv odborný blog, nebo chat začal psát a prosazovat úplně jiné myšlenky. Konkretně- na blogg o Mozzile nelze psát názory o sexu, nebo rozbory kvantové teorie. Pochopitelně, nenajdete pak čtenáře.Tady měly LN nějak usměrnit- dát mantinely. Třeba právě ten kus novinařiny- pohledů na každodenní život.
  Za druhé - ukázalo se, že to, co nazýváte komunitou bloggerů velice snadno sklouzává do fanklubů ( osobně je pracovně nazývám v případě BB spolky fajnklaunů).U mne to vyvolalo obrovské zklamání. Z toho vyplynula pochybnost celého hodnocení- čtenost atd. V okamžiku, kdy si to LN uvědomily, bylo pozdě. Při vší úctě k poctivým bloggerům- a účast v soutěži mne donutila sledovat tisíce bloggů- je jen málo bloggů, které bych si v Opeře zařadil do bookmarků.(s výjimkou bloggů vysloveně odborných).Souhlasím i s názorem na Neviditelného Psa. Některé postblogy, které na BB prošly bez povšimnutí, byly následně zveřejněny na NP a s větším ohlasem. Pravděpodobně i tady sehrálo nemalou roli složení čtenářů.Byla by ještě řada věcí do diskuze. Snad je přijmete i s vědomím, že je psal blogger- nováček, který už vzhledem k značně pokročilému mládí jenom těžko hledal ve své věkové skupině lidi, kteří brouzdají na Netu.Také proto, že by bylo pod mojí osobní důstojnost nahánět si čtenáře tak, jak to dělali - a se zarážející odezvou- někteří , vcelku úspěšní soutěžící.Přesto, jsem vděčný za možnost, kterou jsem dostal.Jen mi vrtá hlavou, jak oslovit mojí generaci. Kousek cesty ukazuje třeba Zvířetník. Pro " mlaďochy": Koukejte přitáhnou vaše babky a dědky k Netu. Posloužíte dobré věci.
  Dík za pozornost, bbsenior.
 • 12. 8. 2006 13:56

  mikeB (neregistrovaný)
  http://radovan.bloger.cz/jak-jsem-pekne-rostl na něj nikdo nemá HAHAHA
 • 11. 8. 2006 7:56

  meca (neregistrovaný)
  Ještě že tak; téměř nikdo o tom nevěděl a kdo věděl, přestal to záhy sledovat. Čekal jsem od toho mnohé, ale v co se to zvrátilo...

  Upřímě řečeno, jelikož podobné blogy nečtu, ani jsem netušil, že opravdu něco takového existuje ;)
 • 13. 8. 2006 13:37

  anonymní
  Osobne mi to pripomina podobne strastiplny pristup velkych korporaci k linuxove komunite.

  prijde mi ze Lidovky jdou na to spatne.

  komunita blogeru je zajimava, ale dokaze fungovat jen v prave te komunite. vytrzenim/vyzdvyzenim par blogeru, syntetickymi podnety ci umelou exkluzivitou apod. niceho nedosahne.
  neco podobneho (*) krystalizuje na ABClinuxu (zabyva se tim pan Literak tusim).

  * ve smyslu myslenky vyuziti blogu v periodiku.

  :): prestoze nemohu vyloucit ze se do takreceneho komara tou bazokou preci jen trefi.