Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku bilezbozi.cz načerno od Ondřej Fryc - Dobrý den, rád bych doplnil článek a poopravil několik...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 5. 2002 10:05

  Ondřej Fryc (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  rád bych doplnil článek a poopravil několik zkreslujících skutečností. Omlouvám se předem, že můj příspěvek je dlouhý.

  1. Žaloba proti Tomáši Valachovi je o 1.000.000 Kč a nikoli o 2.000.000 Kč. Rád bych k tomu dodal, že do středy minulého týdne bylo na stránkách www.bilezbozi.com ještě dokonce logo "Bílé zboží" (které je nyní nahrazeno "Bílý svět"), dále, že se rozhodně nejednalo o Copy+Paste, ale o robota, který to všechno stáhnul. Jenom bych podotkl další zjevné skutečnosti, například, že až do předevčerejška měl tento "podnikatel" na své úvodní stránce větu "Z každého spotřebiče přispíváme 50,- Kč na konto dětský domov". Pomineme-li, že tuto větu (jen s transparentní charitativní organizací Bariéry) jsem už také někde viděl, tak z jakéhosi podivuhodného důvodu není schopen nikdo to "konto dětský domov" dohledat.

  S panem Tomášem Valachem jsme 19.2.2002 telefonicky hovořili a upozornili ho na všechny předmětné skutečnosti. Řekli jsme mu, že se nám hrubě nelíbí, když nám zkopíroval databázi, na kterou mimochodem zaměstnáváme dva lidi na plný pracovní úvazek. Řekli jsme mu, že jestli to nedá urychleně do pořádku, že z toho budou velké nepříjemnosti. Tomáš Valach pobaveně řekl, že "se na to podívá". Podíval se na to tím způsobem, že občas někde přehodil čárku, dal odrážky, aby se mu nic nedalo dokázat. Vždyť přece, než na něj nějaký soud přijde, potrvá to tři roky... za tu dobu už bude mít vyděláno, ne?

  2. Co se týče A-Audio, kdybyste si tam v prosinci zavolali a zeptali se "Vy jste to Bílé Zboží? Viděl jsem nějakou reklamu..." tak vám řekli "Ano. Žádné jiné Bílé Zboží neexistuje." Na svých stránkách dále měli kontakt na neexistující firmu a v katalozích (a to se týká i Tomáše Valacha) se uváděli jako "Bílé Zboží - specialisté na bílé zboží" - nemělo by tam náhodou být "A-Audio - specialisté na bílé zboží"??

  Zákazník, který přijde na Internet koupit si pračku, přijde dost často na nějaký katalog a tam se rozhlíží v příslušné kategorii. Vidí-li tam odkaz "Bílé Zboží", je mu úplně jedno, jestli to směřuje na .com, nebo .cz, protože jednak ani často neví, jaký je v tom rozdíl a pak to v tom titulku ani není uvedeno. Klikne tam, protože na nás někde slyšel pozitivní referenci, nebo viděl reklamu. Takový marketing pány Valacha a Haška skutečně mnoho nestojí, tomu opravdu věřím.

  K obecnosti pojmu "bílé zboží" bych ještě rád dodal, že před dvěma lety si většina lidí pod tímto pojmem představovala ložní prádlo, záclony apod. Nepopírám, že možná někdo i bílou techniku. Každopádně i to, že doména byla ještě po šesti letech Internetu v ČR volná, dokazuje, že zase tak lukrativní tehdy nebyla. A ať je to tak nebo onak. My jsme si na ní postavili business a zavedli jsme tuto obchodní značku. Když se mluví o firmě "Bílé zboží", mluví se o nás (namátkou třeba letošní Zavináč). Vzhledem k tomu, že jsme se obávali, že se za dva roky objeví spousta příživníků, zaregistrovali jsme si na tento název i ochrannou známku. Ochranná známka nám byla přidělena proto, že se tak JMENUJEME, nikoli, že prodáváme bílé zboží.

  A ještě jedna věc. Nechápu různé řeči typu, že jsme se nepokusili jednat. Jedná se s obchodními partnery, zákazníky. S grázly se nejedná. Na divokém východě se grázlům rovnou rozbije pusa, v civilizovaných zemích od trestů máme soudy. A jak se zdá, v obou případech nám zatím dávají za pravdu.

  Ondřej Fryc
  jednatel
  bilezbozi.cz, s.r.o.
 • 3. 5. 2002 10:30

  Jan.Svoboda@netdirect.cz (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  tvrdíte-li toto:

  "že se rozhodně nejednalo o Copy+Paste, ale o robota, který to všechno stáhnul."

  Budete to zřejmě muset nějakým způsobem dokázat. V opačném případě si myslím, že se dopouštíte veřejné pomluvy p. Valacha.
 • 3. 5. 2002 10:37

  Tomáš Valach (neregistrovaný)
  Dobra tedy. Nechtel jsem uz vice psat, ale vidim, ze musim.

  Kdyz nas totiz nekdo narkne z toho, ze jsme jakymsi robotem stahli databazi, musim se branit. Je to totiz naprosty nesmysl!!! Nejsem odbornik, ale doufam, ze se to da dokazat. A proto take rikam, ze verim, ze soudce bude rozhodovat na zaklade dukazu a ne vymyslu panu z bilezbozi.cz.

  Co se tyce domeny bilezbozi.com, zaregistrovali jsme si ji nikoliv z duvodu moznosti zameny, ale z prozaickeho duvodu dobreho umisteni ve vyhledavacich.

  A co se tyce toho, ze se zakaznikovi v katalogu objevi vice titulku "Bílé zboží". Proboha proc ne?? Je to prece obecny nazev. Katalog je prece totez co ulice ve Vasem meste. A tam vidime na kazdem rohu napr. napis "Elektro" a nikdo se nedivi, ze vznikl novy obchod a ze ma na vyloze napsano "Elektro". Ani se mi nechce verit, ze takovou jasnou vec musim vysvetlovat. Verim ale, ze to vysvetluji pouze panum z bilezbozi.cz.

  A komu dava soud za pravdu, to necht kazdy posoudi sam ze zneni predbeznych opatreni. Mimochodem jak u mne tak u pana Haska soud vydal "jakesi obecne" predbezne opatreni az napotreti. Predchozi 2 navrhy byly vzdy zamitnuty.

  A to je posledni reakce, kterou pisu. Jestli si bude pan Fryc opet neco vymyslet, necht tak cini. Rozhodne zajiste nestranny soud.

  Tomas Valach
 • 3. 5. 2002 10:41

  Jan Svatos (neregistrovaný)
  Teda ja nevychazim z udivu. Neni nahodou Vase firma ta ktera obchod pro jednu z napadenych firem tvorila?
  Kdyz uz jsme u tech púrotipravnich jednanich. Na Vasich strankach se tvrdi ze jste zrealizovali obchod www.bilysvet.cz. Vase firma byla zapsana az 22.4.2002 a obchod funguje jiz pekne dlouho.
  Takze se jednu bud.
  1) Nedovolene podnikani- v tom pripade pokud jste to tvorili pred vznikem Vasi spolecnosti.
  2)O klamavou reklamu-pokud byl obchod vytvoren nekym jinym, byt jednim ze zakladatelu teto spolecnosti.
  On kazdy by si mel zamest pred vlastnim prahem.

  PS: Nejsem nijak spriznem s bilezbozi.cz. Musim vsak rict ze pokud byste podobnou vec udelali na zapad od nasich hranic tak by se obe zalovane spolecnosti nedoplatili. Vim o cem mluvim protoze jsem nejakou dobu zil v Anglii a pracoval v jedne spolecnosti ktera byla postizena podobne jako bilezbozi.cz.
 • 3. 5. 2002 10:45

  Ondřej Fryc (neregistrovaný)
  Pane Valachu, lžete.

  V případě A-Audio nám soud první předběžné opatření pro formální chybu zamítl. Druhé přijal. V případě vás nám soud žádné předběžné opatření nezamítl.

  Ondřej Fryc
 • 3. 5. 2002 10:55

  miroslav.kucera (neregistrovaný)
  Zdravim,

  vase rceni:

  <i>"Co se tyce domeny bilezbozi.com, zaregistrovali jsme si ji nikoliv z duvodu moznosti zameny, ale z prozaickeho duvodu dobreho umisteni ve vyhledavacich."</i>

  zni opravdu verohodne, az na to, ze na strankach - jak pise nekde v diskusi p. Fryc, jste nemeli logo Bilysvet (ktere je tam nyni), ale logo Bilezbozi. Pak vase tvrzeni o dobrem umisteni ve vyhledavacich zni jako neprilis dobre a zavadejici.

  To, jak se projevuje nazev domeny na vysledcich vyhledavani, opravdu nevim - to by nam spise rekl Marek Prokop - ale osobne bych, z duvodu, kvuli kterym cely spor vznikl, domenu neregistroval, protože případné problémy vždy převáží užitek s lepšího umístnění ve vyhledávačích.

  A je tu jeste jeden duvod, proc se osobne priklanim k tomu, ze bilezbozi je v pravu. Soudni rizeni neni totiz nic levneho a rozhodne nic rychleho - a to, ze bilezbozi (jako internetovy obchod!) sahne k takovemu opatreni (určite nepopulárnímu), o necem svedci. Ruzne konfliky na internetu se zkopirovanim designu, textu atd. se vzdy resily domluvou mezi obema stranami sporu.
 • 3. 5. 2002 10:57

  Jan.Svoboda@netdirect.cz (neregistrovaný)
  Ano naše firma NetDirect s.r.o. za tímto obchodem stojí a jak si můžete všimnout uvádím pravou emailovou adresu a nevystupuji jako anonymous. Nemám se totiž za co stydět.

  K bodu 1) Obchod pro pana Vlacha vyvíjela fyzická osoba, která po vzniku společnosti NetDirect s.r.o. převedla vykonávání autorských práv na základě písemné smlouvy na naši společnost.

  K bodu 2) Ani klamavá reklama to není, viz k bodu 1). Společnost NetDirect s.r.o. produkt ShopEngine dále vyvíjí, nasazuje, prodává a na základě písemného souhlasu dřívějších zákazníků výše jmenované fyzické osoby, převzala veškerá práva a povinnosti vyplývající z dřívějších smluv. Proto tyto zákazníky může uvádět v referencích.

  H.
 • 3. 5. 2002 10:59

  Jan Svatos (neregistrovaný)
  Nevim na zaklade ceho si myslite ze mam anonymni adresu. Ta adresa skutecne funguje zkuste mi neco poslat a ja Vam odpovim.
 • 3. 5. 2002 11:11

  Jan.Svoboda@netdirect.cz (neregistrovaný)
  To né, sorry, takhle jsem to nemyslel. Já jsem tím jen chtěl říct, že tady nevystupuji jako anonym - že prostě netajím, že máme s žalovaným :) něco společného - tedy myslím odběratelskododavatelský vztah :))). Asi jsem to špatně řekl :( - to nebylo míněno na Vás konkrétně.
 • 3. 5. 2002 11:24

  Jan Svatos (neregistrovaný)
  Tak to je presne s tim e-mailem ,,jeden vo koze druhy vo voze,, -))). Ja proti Vam vubec nic nemam jenom mi proste prijde divny pokud nekdo vytvori znacku a druhy se to hned snazi prevzit pokud pokud mozno se vsim vsudy.

  Nikdy jsem pres internet nic nekupoval ale opravdu si myslim ze ze strany obou zalovanych serveru se jedna o parazitovani na cizim uspechu. Zkuste treba prodavat automobil pod znackou Volks-wagen (v prekladu lidove auto nebo tak nejak). Taky se jedna o obecny vyraz doslovne vzato. Nebo prachobycejna kusovka. Take se jedna o obecny nazev ktery si nekdo zaregistroval. A co takhle kdyby nekdo zacal prodavat knizky pod nazvem Vltava.com. Myslite si ze by se nejednalo o nekalou soutez??????
 • 3. 5. 2002 13:11

  Tomáš Valach (neregistrovaný)
  Tak to je uz trochu moc. Pane Fryc, spojte se s Vasim pravnikem, at Vam ukaze odmitnuti navrhu na vydani predbezneho opatreni, protoze evidentne nejste v obraze. Ja mam totiz pred sebou dukaz.

  Cituji ze 3. navrhu na vydani predb. opatreni, ktery psal, jak predpokladam, Vas pravnik, a ktery jste vsichni 3 spolecnici podepsali:
  "Krajsky soud v Ostrave rozhodl dne 3.dubna 2002 usnesenim o odmitnuti naseho navrhu na vydani predbezneho opatreni z duvodu jeho neurcitosti, nekonkretnosti a nevykonatelnosti...."

  "Soud vsak svym usnesenim ze dne 15.4.2002 opet odmitl nas navrh na vydani predbezneho opatreni z duvodu jeho neurcitosti a nekonkretnosti...."

  Toto jsou jednoznacne dve zamitava stanoviska soudu k vydani predbezneho opatreni. Soud vydal predbezne opatreni az na zaklade Vaseho tretiho navrhu, a to jeste v hodne obecne podobe, o ktere jsem jiz psal. Takze Vas prosim, at se vyvarujete slov jako je "lez". Lzete totiz Vy, a tentokrat doopravdy!!

  Tomas Valach
 • 3. 5. 2002 13:37

  David Otoupalík (neregistrovaný)
  Cley spor vubec nemusel zacit a to v pripade, ze by firma bilezbozi.cz byla prozirava a pri svem vstupu na trh by si zaregistrovala podobne varianty domen. Je totiz minimalne nelogicke, proc toto firma neudelala, kdyz nemohla predpokladat, ze domenu www.bilezbozi.com nechaji ostatni jako naschval a dukaz jiste "tolerance" ostatni prodejci volnou. Myslim, ze je zde jasny dukaz selhani jedince, prip. marketingoveho oddeleni, ktere na tento fakt neupozornilo - prestoze musel byt zrejme, ze k podobnemu problemu musi casem dojit. Jinou veci jsou potom ony dukazy o vecech netykajicich se primo domeny bilezbozi.com,... ale o tom snad jindy :)
 • 3. 5. 2002 14:40

  Ondřej Fryc (neregistrovaný)
  Pane Valachu,

  zjevně nerozumíte rozdílu pojmů "zamítnutí návrhu" a "odmítnutí návrhu". Požádejte svého právníka, aby vám to vysvětlil.

  Ondřej Fryc
 • 3. 5. 2002 15:46

  PK202 (neregistrovaný)
  A co takhle kdyby nekdo zacal prodavat knizky pod nazvem Vltava.com. Myslite si ze by se nejednalo o nekalou soutez??????

  NA ROZDIL OD bilezbozi.cz ANO.
  Duvody : vltava - knihy : to je zcela a nezvratne jasne provozovatelem vltava.cz vytvorene spojeni.

  bilezbozi - bílé zboží : to je zcela a nezvratne obecny pojem, ktery se na trhu alespon mezi odborniky pouziva nejmene od roku 1990
  Kecy o "loznim pradle" jsou naprostym nesmyslem a pan Fryc bud jednoznacne lze nebo byl pouze hloupy a sam sobe naletel tim ,ze si "patentoval kolo" a vyhodil penize do jeho propagace.

  Bohuzel doba podobnym "sqaterum" nahrava a pod rouskou "ochrany dusevniho vlastnictvi" se brzo dockame toho, ze si nekdo zaregistruje domenu dychame.cz, dva roky bude cpat penize do banneru a ve finale bude chtit poplatek po kazdem kdo dycha nebot to je jeho udajny vynalez...

  P.S. samozrejme, ze posledni dostavec je silna ironie a hlavne provokace k zamysleni, kam az muze vest PREHNANA ochrana dusevnich prav.

 • 3. 5. 2002 20:50

  jarek (neregistrovaný)
  ja se vam divim, pane Svobodo. Dokazal jste naprogramovat celkem hezky obchod, ale verejnou podporou pana Valacha (byt je to Vas klient) se hrozne shazujete...
 • 6. 5. 2002 8:49

  Jan.Svoboda@netdirect.cz (neregistrovaný)
  Dobrý den,

  pokusím se Vám vysvětlit jak se věci mají, tedy jak je to s mou podporou p. Valacha.

  Poznamenal jste, že pan Valach je našim klientem a je to samozřejmě pravda. Naše podpora klientům samozřejmě nekončí a nemůže skončit okamžikem předání díla a zaplacením, ale kontinuálně pokračuje, kdykoli je to potřeba, což je doufám pochopitelné. To je důvod, proč jsem musel vystoupit na podporu jednoho z nich.

  Jak si můžete všimnout, vystoupil jsem v této diskusi na Lupě pouze tehdy, když pan Fryc rozhodně tvrdil, že zde existoval jakýsi robot, který data z BilehoZbozi.cz "natáhl" do BilehoZbozi.com. No a jelikož je toto tvrzení opravdu nepravdivé, musel jsem se proti němu ohradit.

  V diskusi na SvětěNamodro jsem zase vystoupil proti tvzení, že byla ukradena databáze. Četl jsem žalobu a v ní se tvrdí, že byla ukradena jak data, tak struktura databáze. Toto je rovněž nepravdivé tvrzení. Není přece problém, aby obě databáze posoudil soudní znalec. Naše databáze je originálním autorským dílem a databázi BílehoZboží.cz jsme nikdy neviděli a ani netušíme v čem a jak je napsána.

  Nyní si samozřejmě nehraji na soudce, nevyjadřuji se k ostatním záležitostem celého sporu i když na ně mám svůj názor. Pouze vím a klidně dosvědčím před jakýmkoli soudem, že robot použit nebyl a cizí relační databáze rovněž.

  Napsat robota je samozřejmě technicky možné a víceméně jednoduché, nicméně skutečně žádný neexistoval. Jednak jsme my žádného nenapsali a jednak p. Valach do této chvíle neobdržel přímé přístupy do databáze a ani je nepožadoval (data jsou vkládána přes webové rozhraní aplikace ShopEngine). Nemohl si tedy výrobu robota zadat ani jinde, protože by data nebylo kam "sypat".

  Podotýkám, že má podpora obecně není z principu vztahu k zákazníkům "slepá". Rovněž Vás mohu ujistit, že se v IT branži pohybuji už pěknou řádku let a vím co je a co není legální s ohledem na autorská práva k datům. Proto bych nikdy žádnému zákazníkovi nepřistoupil na napsání podobného robota, který by získával pro popsaný učel cizí data. Navíc jsme o takovouto službu nebyli nikdy požádáni.

  Osobně neznám pana Fryce a opravdu nic proti němu nemám. Pana Valacha znám několik měsíců a zatím vždy jednal korektně. Byl bych nejraději, kdyby se spory brzy uzavřely a oba se mohli v klidu věnovat rozvoji svých aktivit a bojovat o zákazníky nikoli u soudů, ale na svých webech, dobrými cenami a kvalitou svých služeb.

  H.
 • 6. 5. 2002 9:53

  Petr J. (neregistrovaný)
  "... Kecy o "loznim pradle" jsou naprostym nesmyslem ..."

  Ne nejsou, viz můj příspěvek výše.
 • 6. 5. 2002 16:05

  Pety (neregistrovaný)
  ochrana znamka je bilezbozi.cz ne bilezbozi viz http://wdb.upv.cz/rs/oz.ozdet?lan=cs&xcisp=162224 tudiz se mi zdaji podobne zaloby jako znacne smesne .... kazdy rozumny soud by se mel zalobci vysmat ...
 • 2. 8. 2002 11:03

  cc (neregistrovaný)
  Pojem "bílé zboží" je používán pro tuto elektroniku (většinou do domácnosti a do kuchyně) zcela běžně a to i v katalozích dovozců! Používá se zcela běžně pro označení tohoto druhu zboží, stejně jako třeba videokazety, apod.
 • 4. 5. 2003 23:35

  Byznysman (neregistrovaný)
  Ano už jsem to psal, Bílé zboží se pro domácí spotřebiče používalo dávno před Internetem. Mohu doložit hodně starými katalogy a ceníky. :-)
 • 7. 11. 2009 0:13

  podvedený (neregistrovaný) ---.16.broadband6.iol.cz
  Pane Valachu,

  zrovna vy se ohánějte soudy. Vaše e-shopy nabytek-megastore, nakupni-dum a ostatní jsou jen past, jak z lidí vylákat peníze. Mně jste nedodali zboží, ani jste mi nevrátili peníze. Doufám, že vás ty, jak vy říkáte, nestranné soudy brzy pošlou bručet. Podle mne jste prachsprostý mafián. Ani telefony nezvedáte.