Hlavní navigace

Bing Bar: zatím nedotažená nástrojová lišta do MSIE a Firefoxu

4. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na tradici nástrojových panelů MSN Toolbar a Windows Live Toolbar nyní Microsoft navazuje novým produktem, kterým je Bing Bar. Podporuje webové prohlížeče Internet Explorer 6 a vyšší a Mozilla Firefox 3 a novější pod Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Zatím však chybí česká verze. Poněkud nelogicky duplikuje vyhledávací pole, které je však v rozhraní moderních prohlížečů již standardní. Bohužel se nedá skrýt ani přesunout na místo toho nativního. Větší smysl má vyhledávací pole na Bing…

Na tradici nástrojových panelů MSN Toolbar a Windows Live Toolbar nyní Microsoft navazuje novým produktem, kterým je Bing Bar. Podporuje webové prohlížeče Internet Explorer 6 a vyšší a Mozilla Firefox 3 a novější pod Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7. Zatím však chybí česká verze. Poněkud nelogicky duplikuje vyhledávací pole, které je však v rozhraní moderních prohlížečů již standardní. Bohužel se nedá skrýt ani přesunout na místo toho nativního. Větší smysl má vyhledávací pole na Bing Baru jen pro uživatele Internet Exploreru 6.

cif - debata 2

Dále Bing Bar obsahuje sérii tlačítek pro přístup k aktuálnímu zpravodajství, předpovědi počasí, ekonomickému servisu, e-mailové schránce služby Windows Live Hotmail a top videím z Bing Video. Po kliknutí na jednotlivá tlačítka se nejdříve otevřou boxy, kde uživatel vidí náhled obsahu a další navigaci. Teprve odsud se může proklikat ke konkrétnímu požadovanému obsahu. Bing Bar ještě nezaregistroval, že se MSN Video nedávno přeměnilo na Bing Video, takže se videa propagují s logem MSN a při kliknutí na odkaz je uživatel z portálu MSN přesměrován na vyhledávač Bing, což také není zrovna optimální.

Bing Bar se věnuje otázce ochrany soukromí uživatele. Ve Firefoxu i Internet Exploreru umí upozornit na vypnuté blokování vyskakovacích oken nebo neaktivní ochranu před phishingem. Jedním kliknutím lze také aktivovat režim anonymního surfování v Internet Exploreru 8 a Firefoxu 3.5. K dispozici je také funkce pro automatické vyplňování formulářů. Složení výchozích tlačítek lze změnit, k dispozici je několik dalších. Změnit lze i barevný motiv celé nástrojové lišty. (BetaNews)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).