Hlavní navigace

Bing bude záznam aktivity uchovávat jen šest měsíců

21. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Microsoft oficiálně oznámil, že zkrátí dobu, po kterou si jeho vyhledávač Bing pamatuje aktivitu u konkrétních IP adres. Doposud jsou záznamy uchovávány 18 měsíců, nově to bude jen šest měsíců. Konkurenční Google záznamy uchovává devět měsíců. Na zkracování doby uchovávání informací tlačí Evropská komise. Microsoft se chlubí, že bude záznamy odstraňovat nejen rychleji než Google, ale také lépe. Google prý totiž některé záznamy týkající se celých skupin IP adres uchovává delší dobu. Bing na…

Microsoft oficiálně oznámil, že zkrátí dobu, po kterou si jeho vyhledávač Bing pamatuje aktivitu u konkrétních IP adres. Doposud jsou záznamy uchovávány 18 měsíců, nově to bude jen šest měsíců. Konkurenční Google záznamy uchovává devět měsíců. Na zkracování doby uchovávání informací tlačí Evropská komise. Microsoft se chlubí, že bude záznamy odstraňovat nejen rychleji než Google, ale také lépe. Google prý totiž některé záznamy týkající se celých skupin IP adres uchovává delší dobu. Bing na novou politiku přejde v následujících dvanácti až osmnácti měsících.

Tolik času si prý vyžádají relevantní úpravy. Microsoft tvrdí, že nebudou mít negativní dopad na kvalitu výsledků vyhledávání, pouze povedou k posílení ochrany soukromí. Zároveň volá po tom, aby se přístup k způsobu a délce uchovávání záznamů sjednotil napříč vyhledávači na trhu. Je evidentní, že těmito kroky hraje na strunu, která je pro Google v poslední době dosti nepříjemná. S rostoucím počtem služeb Googlu a i objemem dat, která Google pro své uživatele uchovává, v něm někteří vidí onoho „velkého bratra“. A situaci nepomohl ani šéf Googlu svými nešťastnými výroky o ochraně soukromí. (PCWorld.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.