Hlavní navigace

Bing na iPhonu jako výchozí vyhledávač místo Googlu?

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Není tajemstvím, že se v posledních měsících společnosti Apple a Google staly hned na několika frontách vážnými konkurenty, přestože obě firmy dříve spolupracovaly. Nejvíce si aktuálně konkurují na poli mobilních telefonů. Apple má svůj iPhone a Google zase nově uvedený Nexus One a otevřenou platformu Android. Podle informací serveru BusinessWeek.com by důsledkem stupňující se rivality obou firem mohla být právě jednání mezi Applem a Microsoftem, která už několik týdnů údajně probíhají. Server…

Není tajemstvím, že se v posledních měsících společnosti Apple a Google staly hned na několika frontách vážnými konkurenty, přestože obě firmy dříve spolupracovaly. Nejvíce si aktuálně konkurují na poli mobilních telefonů. Apple má svůj iPhone a Google zase nově uvedený Nexus One a otevřenou platformu Android. Podle informací serveru BusinessWeek.com by důsledkem stupňující se rivality obou firem mohla být právě jednání mezi Applem a Microsoftem, která už několik týdnů údajně probíhají. Server BusinessWeek.com to tvrdí s odvoláním na dva nejmenované zdroje, kterým je průběh jednání znám.

Žádná ze zúčastněných firem se ale oficiálně pro BusinessWeek.com nevyjádřila. Podle zdrojů zmíněného serveru však Apple a Microsoft jednají o pozici vyhledávače Bing, kterým se Microsoft zatím nepříliš úspěšně snaží od loňského roku konkurovat Googlu (je to už několikátý pokus posílit doposud slabou pozici Microsoftu v oblasti webového vyhledávání). Do mobilního Safari je zatím jako výchozí vyhledávač integrován Google. Pokud chtějí uživatelé používat Bing, musí klasicky přejít na jeho web nebo si nainstalovat novou aplikaci. Pokud by se však prý Microsoft s Applem dohodl, mohly by si vyhledávače Bing s Google vyměnit role.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).